Шойгу відвідав командний пункт військ РФ на ТОТ України – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Міністр оборони Росії відвідав командний пункт Західного угруповання військ РФ, ймовірно, на Куп’янському або Лиманському напрямку. Аналітики ISW прокоментували ймовірну мету цього візиту.

Зазначається, що під час візиту Шойгу отримав доповіді російського командування щодо ситуації на передовій лінії фронту.

Фахівці нагадали, що у жовтні 2023 року Шойгу відвідував командний пункт Східного угруповання військ РФ на півдні Донецького напрямку (район кордону Донецько-Запорізької області).

Незабаром після жовтневого візиту росіяни пішли у наступ на Авдіївському напрямку.

На думку фахівців, новий візит російського міністра оборони може свідчити про те, що Західне угруповання військ РФ переоцінює аспекти своєї поточної наступальної операції вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна після того, як інтенсивні російські наступи в січні призвели до лише незначних тактичних успіхів у цьому районі.

Візит Шойгу також може свідчити про те, що російське військове командування надає пріоритет наступальним операціям на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна.

25 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що втрати української армії з початку повномасштабної війни становлять 31 військовослужбовців.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

У Польщі вже вчетверте протягом місяця висипали зерно, яке транзитом перевозилося залізницею. Цього разу знищено понад 150 тонн агропродукції.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

Діджейка Дар’ї Коломієц розповіла американському виданню Time про свій подкаст “Щоденник війни”. В есе, яке опублікували до другої річниці повномасштабного вторгення, вона згадала про початок війни та українців, чиї історії її вразили.