Шольц: «Кожен, хто зараз інвестує в Україну, інвестує в майбутню державу-члена ЄС»

Джерело: The Guardian

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що хоче вивести підтримку України від Європейського Союзу на стійку основу до кінця року, щоб допомогти Україні на шляху вступу до блоку.

Він сказав, що “український механізм” об’єднає гранти, позики, приватні та державні інвестиції разом із грантами, до яких Україна вже мала доступ як кандидат на вступ до ЄС.

“Кожен, хто зараз інвестує в Україну, інвестує в майбутню державу-члена ЄС, яка стане частиною нашого правового порядку та нашого внутрішнього ринку”, – сказав Шольц.

За його словами, понад 2000 німецьких підприємств вже працюють в Україні, попри війну, з 35 000 співробітників, які працюють у постачальників для німецького автомобільного сектора. Берлін прийме конференцію з відновлення України в червні, – додав він.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.

Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.

Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.