Шольц: «Кожен, хто зараз інвестує в Україну, інвестує в майбутню державу-члена ЄС»

Джерело: The Guardian

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що хоче вивести підтримку України від Європейського Союзу на стійку основу до кінця року, щоб допомогти Україні на шляху вступу до блоку.

Він сказав, що “український механізм” об’єднає гранти, позики, приватні та державні інвестиції разом із грантами, до яких Україна вже мала доступ як кандидат на вступ до ЄС.

“Кожен, хто зараз інвестує в Україну, інвестує в майбутню державу-члена ЄС, яка стане частиною нашого правового порядку та нашого внутрішнього ринку”, – сказав Шольц.

За його словами, понад 2000 німецьких підприємств вже працюють в Україні, попри війну, з 35 000 співробітників, які працюють у постачальників для німецького автомобільного сектора. Берлін прийме конференцію з відновлення України в червні, – додав він.

Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.

Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.

3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.

​Москва сподівається, що президент США Дональд Трамп забезпечить прийнятне мирне врегулювання з Україною, одначе, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі, повідомляють поінформовані джерела.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.