Шольц подав запит на вотум довіри у Бундестазі
Джерело: Bild
11 грудня федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц офіційно подав запит на вотум довіри собі до Бундестагу.
Шановна пані голова Бундестагу, відповідно до статті 68 Основного закону Конституції ФРН, прошу винести на голосування питання про довіру до мене. Перед голосуванням, яке відбудеться у понеділок, 16 грудня 2024 року, я маю намір виступити із заявою, – зазначено у тексті заяви.
Нині Шольц виступає з заявою у федеральній канцелярії.
Зауважується, що між поданням запиту та голосуванням у парламенті має минути як мінімум 48 годин. тоді як у випадку з Шольцем німецькі депутати отримають значно більше часу: голосування заплановане лише на 16 грудня о 13.00.
Це вже шостий випадок в історії, коли канцлер виносить питання довіри на голосування у Бундестазі. Шольц подав свій запит із метою не отримати підтримку на голосуванні. У такий спосіб він хоче домогтися дострокових виборів до Бундестагу, які, за його задумом, мають відбутися 23 лютого 2025 року.
До формування нової коаліції “Бундестаг і федеральний уряд залишаються повністю дієздатними”, – пояснив канцлер.
Канцлер закликав депутатів до спільних дій, наголосивши на важливості консенсусу. Так, Шольц чинить тиск на фракцію блоку ХДС/ХСС, оскільки без їх підтримки необхідні рішення не будуть прийняті. Він також дав зрозуміти, що не розраховує на голоси від партії ВДП, яка вийшла з коаліції. Ліберали відмовилися підтримувати законопроєкт про податкові послаблення, запропонований колишнім міністром фінансів Крістіаном Лінднером після розпаду коаліції.
Партія “Зелені” має намір утриматися під час голосування про вотум довіри. Про це заявили керівники фракції Брітта Хассельманн та Катаріна Дроге.
6 листопада канцлер ФРН Олаф Шольц у своєму зверненні після засідання коаліційного комітету заявив, що винесе питання про довіру собі на голосуванні у бундестазі.
Без голосів лібералів, голову котрих Шольц звільнив з посади глави Мінфіну, такої довіри він здобути не зможе. Це означає швидкий розпуск бундестагу.
Значну частину своєї промови він присвятив критиці Крістіана Лінднера, заявивши, що той надто часто підривав його довіру. Лінднер, за словами канцлера, служить не загальному благу, а “своїй клієнтурі та партії”.
Бюджет на 2025 рік та заходи щодо покращення економіки ФРН стали тригером конфлікту всередині коаліції. У середу, 6 листопада, її лідери зустрілися у спробі виробити компроміс щодо проведення економічних реформ у країні.
Голова Вільних демократів (ВДП) та міністр фінансів ФРН Крістіан Лінднер запропонував партнерам по коаліції погодитись на проведення в країні дострокових парламентських виборів напочатку 2025 року. У такому разі, як пишуть ЗМІ, він був би готовий піти на ухвалення додаткового бюджету Німеччини на 2024 рік і залишитись у складі перехідного кабінету міністрів до проведення парламентських виборів та формування нового федерального уряду Німеччини. У відповідь канцлер Олаф Шольц оголосив про звільнення Лінднера.
Ексміністр фінансів закликав до скорочення бюджетних видатків та бюрократичних бар’єрів для ведення бізнесу, зниження податків для заможних громадян, а також уповільнення переходу до вуглецево-нейтральної економіки. Соціал-демократи в особі канцлера Шольца та “зелені” в особі міністра економіки Роберта Габека, навпаки, виступають за розв’язання проблем в економіці за допомогою цільових держвитрат.
Габек підтвердив розпад правлячої коаліції.
Це рішення здається неправильним, майже трагічним, – заявив голова “Зелених”.
Віцеканцлер висловив жаль, що рішення щодо бюджету так і не знайдено, попри наявність “на столі” різних варіантів. Провину за розвал коаліції він поклав на Лінднера.
- Кабінет міністрів Німеччини в середу, 6 листопада, схвалив проєкт закону, який дозволить армії оцінювати готовність 18-річних громадян країни служити в Бундесвері.
- Федеральний уряд Німеччини заявив, що не планує виділяти нові кошти на підтримку України. Це викликало занепокоєння опозиції щодо замороження фінансової та військової допомоги Києву. Мінфін країни водночас каже, що різкого скорочення допомоги не буде.
- Уряд Німеччини затвердив проєкт бюджету на 2025 рік, у якому передбачено вдвічі меншу допомогу Україні порівняно з 2024 роком.
З початку повномасштабного вторгнення РФ вбили та закатували близько 50 українських священників, повідомив президент Володимир Зеленський, коментуючи злочини Росії проти церкви.
Сімдесят сім лавреатів Нобелівської премії підписали лист, в якому закликали сенаторів не затверджувати кандидатуру Роберта Кеннеді-молодшого на посаду глави Міністерства охорони здоров’я і соціальних служб (DHHS) США.
У Нью-Йорку влада міста ухвалила законопроєкт, який декриміналізує перехід дороги в невстановлених місцях та на червоне світло.
Працівники поліції затримали чоловіка, що бив собаку в Києві.
Суд конфіскував у дохід держави елітний автомобіль марки Mercedes вартістю майже 5,7 млн грн, яким користувався керівник управління міграційного контролю ГУ ДМС України в Одеській області.