Шольц проти надання Україні нового пакета допомоги на мільярди євро – Spiegel
Джерело: Spiegel
За повідомленнями ЗМІ, міністри закордонних справ та оборони Німеччини — Анналена Бербок та Борис Пісторіус — пропонують надати Україні додаткову допомогу в розмірі трьох мільярдів євро. Однак, канцлер ФРН Олаф Шольц не підтримує це рішення.
Зазначається, що Бербок та Пісторіус прагнуть, аби ще до виборів у Бундестаг, які відбудуться у лютому, на озброєння України додатково виділили три млрд євро.
Список необхідного озброєння, до якого входять три батареї ППО Iris-T з ракетами, ракети Patriot, десять колісних гаубиць і артилерійські боєприпаси, було складено невдовзі після розпаду урядової коаліції Німеччини у листопаді.
У виданні пишуть, що Бербок та Пісторіус обґрунтовують необхідність додаткової допомоги тим, що ситуація в Україні суттєво погіршилась: війська РФ активно наступають на фронті і невідомо, чи надаватимуть допомогу США після інавгурації Трампа.
Однак на початку січня зусилля Бербок і Пісторіуса фактично зійшли нанівець через неофіційні повідомлення канцелярії Шольца, яка дала зрозуміти, що проти надання додаткових коштів Україні.
Як пишуть у виданні, причина – небажання ставити майбутній уряд ФРН перед фактом.
Щобільше, відомство Шольца не вбачає необхідності в термінових діях, оскільки вважає, що чотирьох млрд євро допомоги Україні, передбачених бюджетом ФРН на 2025 рік, буде достатньо. Окрім цього, воно вказує на можливість використати наданий G7 кредит у розмірі 50 млрд доларів коштом надходжень від заморожених російських активів.
Джерела видання у Соціал-демократичній партії вважають, що Шольц не готовий оголошувати про додаткову підтримку України у розпал передвиборчої кампанії, аби не втратити виборців.
- У німецькому уряді вважають, що вже цьогоріч президент РФ може завершити війну проти України, про що вже навіть посилає відповідні сигнали – як російській, так і міжнародній спільноті.
У сучасній війні культурний фронт стає не менш важливим за бойовий. Музика і мистецтво допомагають військовим переживати найскладніші моменти, відновлювати сили і зберігати людяність попри жахіття війни. Культурний десант – це мобільні творчі групи, які несуть цю підтримку прямо на передову, створюючи особливий простір відновлення і спротиву через мистецтво.
Верховний суд штату Вісконсин, де зараз більшість мають ліберальні судді, скасував закон 1849 року, що фактично забороняв аборти. Рішення ухвалили 4 голосами проти 3. Суд постановив, що старий закон був замінений новішими нормативними актами, які регулюють доступ до абортів, зокрема після того, як плід стає життєздатним поза утробою.
У середу, 3 липня, погоду в Україні формуватиме зона підвищеного тиску. Це означає, що хмар буде менше, сонця більше, а температура – вища, особливо у західних та південних регіонах.
3 липня відзначають Всесвітній день без поліетиленових пакетів. За церковним календарем сьогодні день пам’яті святого мученика Якинта.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.