Шольц проти надання Україні нового пакета допомоги на мільярди євро – Spiegel
Джерело: Spiegel
За повідомленнями ЗМІ, міністри закордонних справ та оборони Німеччини — Анналена Бербок та Борис Пісторіус — пропонують надати Україні додаткову допомогу в розмірі трьох мільярдів євро. Однак, канцлер ФРН Олаф Шольц не підтримує це рішення.
Зазначається, що Бербок та Пісторіус прагнуть, аби ще до виборів у Бундестаг, які відбудуться у лютому, на озброєння України додатково виділили три млрд євро.
Список необхідного озброєння, до якого входять три батареї ППО Iris-T з ракетами, ракети Patriot, десять колісних гаубиць і артилерійські боєприпаси, було складено невдовзі після розпаду урядової коаліції Німеччини у листопаді.
У виданні пишуть, що Бербок та Пісторіус обґрунтовують необхідність додаткової допомоги тим, що ситуація в Україні суттєво погіршилась: війська РФ активно наступають на фронті і невідомо, чи надаватимуть допомогу США після інавгурації Трампа.
Однак на початку січня зусилля Бербок і Пісторіуса фактично зійшли нанівець через неофіційні повідомлення канцелярії Шольца, яка дала зрозуміти, що проти надання додаткових коштів Україні.
Як пишуть у виданні, причина – небажання ставити майбутній уряд ФРН перед фактом.
Щобільше, відомство Шольца не вбачає необхідності в термінових діях, оскільки вважає, що чотирьох млрд євро допомоги Україні, передбачених бюджетом ФРН на 2025 рік, буде достатньо. Окрім цього, воно вказує на можливість використати наданий G7 кредит у розмірі 50 млрд доларів коштом надходжень від заморожених російських активів.
Джерела видання у Соціал-демократичній партії вважають, що Шольц не готовий оголошувати про додаткову підтримку України у розпал передвиборчої кампанії, аби не втратити виборців.
- У німецькому уряді вважають, що вже цьогоріч президент РФ може завершити війну проти України, про що вже навіть посилає відповідні сигнали – як російській, так і міжнародній спільноті.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду у Верховній Раді повідомив, що в Україні заброньовано від мобілізації менше, ніж мільйон людей.
У 2024 році глобальна температура повітря вперше за історію спостережень перевищила цільовий показник у 1,5 градуса, що призвело до екстремальних погодних умов.
Україна отримала перший кредит розміром 3 млрд євро у межах у межах ініціативи “Великої сімки” ERA, який покриватимуть коштом заморожених російських активів.
Японія ухвалила нові санкції проти Росії та тих компаній, що допомагають обходити попередні обмеження.
Міністерство юстиції України відновило роботу всіх основних сервісів порталу Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) після масштабної кібератаки з боку РФ.