Шольц вважає своєю заслугою, що в Україні «не було ескалації»

Джерело: Bild

13 листопада у Бундестазі відбулися дебати за участю канцлера Олафа Шольца. Він пообіцяв поставити питання про довіру уряду у грудні, щоб дострокові вибори до парламенту відбулися “наприкінці лютого”. У зверненні до депутатів канцлер також торкнувся теми України.

Шольц закликав дбати про те, щоб Україна мала надійні перспективи як демократична суверенна нація. Він зауважив, що Німеччина зокрема відповідальна за те, щоб Київ не залишився “сам на сам” з агресором.

Хочу чітко сказати, це має бути зрозумілим: не повинно бути рішень, ухвалених в обхід України. Вона може покластися на нашу країну та нашу солідарність. Водночас не приховуватиму: одночасно, на мій погляд, у найближчому майбутньому також важливо, щоб ми робили все, щоб у цій війні не було подальшої ескалації, і ми не стали стороною конфлікту. І тут я хочу сказати: я підтверджую, що, як і раніше, вважаю правильним, що зробив свій особистий внесок у те, що не було ескалації. І говорю прямо: країна, яка робить найбільше в Європі, щоб Україна не залишилася сама без підтримки, також має турбуватися про те, щоб не було ескалації, – додав Шольц.

Разом з тим, канцлер повторив свою позицію щодо питання заборони на удари вглиб території РФ.

І я не зміню позицію щодо постачань крилатих ракет з Німеччини. І про це ми також зможемо дискутувати перед новими виборами, – зауважив він.

Додамо, раніше Шольц виключив будь-які переговори щодо України без її участі.

Варто також нагадати, що відправлений у відставку міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер заявив, що канцлер ФРН Олаф Шольц звільнив його через пропозицію передати ракети Taurus Україні.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.