Шольц зустрінеться з Байденом в Білому домі, щоб обговорити допомогу Україні

Джерело: The Guardian

9 лютого президент США Джо Байден прийме в Білому домі канцлера Німеччини Олафа Шольца, щоб обговорити, серед іншого, допомогу Україні.

“Лідери двох країн підтвердять свою рішучу підтримку захисту Україною своєї землі та її народу від агресивної війни Росії”, – йдеться в заяві Білого дому в суботу, 27 січня.

Прессекретарка Білого дому Карін Жан-П’єр сказала, що Байден і Шольц також обговорюватимуть війну Ізраїлю та ХАМАС. 

За її словами, лідери обговорять “зусилля щодо запобігання регіональній ескалації на Близькому Сході, їх непохитну підтримку права Ізраїлю на самооборону та імператив збільшення допомоги в порятунку життя та захисту цивільних осіб від шкоди в Газі”.

26 лютого заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков під час виступу на форумі “26-2-14: Війна почалась у Криму” заявив, що відновлення контролю над Кримом є стратегічним завданням для України.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.