Штормова погода змусила ворога вивести ракетоносії з Чорного моря – ОК «Південь»
Джерело: Оперативне командування “Південь”
Морська погода не сприяє ворогу у виконанні бойових завдань. Потужний шторм загнав російські ракетоносії в пункти базування. Корабельне угруповання в цілому зменшене.
Так, станом на 9 липня, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебуває п’ять ворожих кораблів.
В Азовському морі знаходиться один ворожий корабель.
Тоді як у Середземному морі на бойовому чергуванні росіяни утримують до восьми кораблів.
У пресслужбі ВМС ЗСУ повідомили, що за добу, в інтересах РФ, прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:
- до Азовського моря – 15 суден, з них 2 рухалось у напрямку протоки Босфор;
- до Чорного моря – 16 суден, з них 3 рухалось у напрямку протоки Босфор.

Джерело: ВМС ЗСУ
РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS), на цивільних суднах в акваторії Азовського моря.
- На фронті ситуація залишається досить складною. Ворог намагається обстрілювати всі населені пункти вздовж лінії фронту й застосовувати керовані авіабомби.
- Раніше міністр оборони України Олексій Резніков привітав рішення США відправити касетні бомби до Києва, заявивши, що це допоможе деокупувати територію України, але пообіцяв, що боєприпаси не будуть використовуватися в Росії.
- Російські окупаційні сили РФ завдали удару по житловому кварталу Херсона. Внаслідок атаки постраждала жінка.
Генштаб назвав втрати армії Росії та Північної Кореї під час Курської операції.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.