Схвалений до використання антидепресант вилікував рак мозку
Джерело: Nature Medicine
Схвалений до використання антидепресант вортіоксетин поборов гліобластому – агресивний рак мозку.
Спершу фахівці оцінили ефективність 2500 ліків, які впливають на розвиток та функціонування мозку, щоб визначити, які з них найбільше взаємодіятимуть з клітинами гліобластоми.
Для цього вчені використали зразки пухлин 27 пацієнтів з гліобластомою. Окремо застосовували алгоритм машинного навчання для прогнозування ефективності цих препаратів, який з точністю до 92 відсотків передбачав, наскільки добре препарати боротимуться з раком.
Науковці з’ясували, що деякі препарати, зокрема вортіоксетин, викликають приплив кальцію в клітини гліобластоми, через що активуються клітинні шляхи, які блокують ріст пухлини. Цей антидепресант виявився ефективним для протидії росту 75 відсотків пухлин, взятих у пацієнтів.
Водночас на мишах поєднання антидепресанту та протипухлинних препаратів збільшувало їхнє виживання на 20-30 відсотків, порівняно з терапією лише одним препаратом.
За словами вчених, такий комбінований підхід може стати більш ефективним методом лікування агресивних типів раку мозку, ніж уже відомі, якщо його успішно випробують на людях.
- Велике корейське дослідження виявило, що інгібітори натрійзалежного котранспортера глюкози 2-го типу (іНЗКТГ-2) можуть знизити ризик деменції на 35%.
Журналісти проєкту “Наші гроші” виявили у системі “Прозорро”, що підряд на 4,36 млрд грн припав на будівництво захисту Дніпровської ГЕС. Замовлення отримало ТОВ “БК “Адамант”, що раніше входило в корпорацію “Укрбуд”.
Президент Володимир Зеленський розповів, що обраний 47-м президентом США Дональд Трамп очікує на його візит одразу після інавгурації.
2 січня президент Володимир Зеленський надав посмертно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» сержанту Геннадію Керничному. Оборонець загинув на Харківщині 23 вересня 2024 року.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що операція ЗСУ на Курщині є “козирем у всіх переговорах” і мала важливе значення для країн Глобального півдня.
З 1 січня у Швейцарії набула чинності заборона на носіння паранджі у громадських місцях, широко відому як “заборона на паранджу”