Шварценеґґер розповів, що має дислексію

Джерело: Арнольд Шварценеґґер у Facebook.

Голлівудський актор та бодибілдер Арнольд Шварценеґґер закінчив записувати свою аудіокнигу “Будь корисним”, яку почнуть продавати з 10 жовтня. Після цього він розповів, що має нейробіологічний розлад – дислексію.

Через цей розлад людина не може автоматично сприймати значення слів у процесі читання, що ускладнювало роботу над аудіокнигою. Також, коли він готується до фільмів, то “місяцями знову і знову читає сценарій, поки не запам’ятає кожен рядок”.

“Я міг би сказати вам, як це було дивовижно – сісти й записати власні слова, але правда в тому, що я цього страшенно боявся. Ось мій секрет – я жахливо читаю. У 1950-х роках в Австрії не говорили про проблеми з навчанням, тому найчастіше, коли мене просили читати вголос на уроці, це було просто катастрофою, і мене били лінійкою. Але тепер я знаю, що у мене дислексія”, – написав актор.

Через дислексію мозок інакше обробляє інформацію, тому люди, які мають цей розлад, читають повільно, складно вловлюють зміст і схильні припускатися помилок при читанні. У них не формується зв’язок між словом та його значенням, тому під час читання у них не відбувається розуміння слова.

Шварценеґґер взяв обладнання для запису додому, аби записувати 20-30 сторінок на день. Зазвичай, автори готують свої книги за 2-3 дні в студії.

Актор розповів, що дозволяє собі боятися чи недовго поскаржитись, але потім змушує себе рухатись уперед.

“Я зробив так багато повторень, що не міг порахувати. Я розбив його (текст, – ред.) на дрібні шматочки, знаючи, що маленькі перемоги перетворюються на великі перемоги, або, в цьому випадку, на цілу книгу”, – зазначив актор.

Він висловив сподівання, що під час слухання аудіокниги людей “надихатимуть не лише слова, а й процес її запису”. Також він подякував команді, яка працювала над проєктом.

Довідка. Арнольд Шварценеґґер народився в Австрії, де провів дитинство. Його батько був нацистським солдатом, який отримував нагороди. Після повернення в Австрію він став знущатися з членів своєї сімʼї. Сам актор припускає, що його батько-тиран, ймовірно, страждав на ПТСР і депресію, та, можливо, мав шизофренію.

Глава чеської розвідки Міхал Куделка пояснив, що російська армія нападу на Центральну та Східну Європу вже протягом найближчих 10–15 років, якщо Україна програє війну або підпише невигідну мирну угоду.

26 листопада президент США Джо Байден заявив, що о 4 годині ранку 27 листопада припиняться бойові дії на лівансько-ізраїльському кордоні.

26 листопада Рада НАТО-Україна на рівні послів обговорила безпекову ситуацію після запуску Росією по Дніпру експериментальної балістичної ракети середньої дальності.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 26 листопада. З початку доби відбулося 208 бойових зіткнень. На Покровському напрямку ситуація складна, проте контрольована Силами оборони. 

Україна не чинитиме перешкод полякам у пошуку та ексгумації жертв Волинської трагедії. Про це мовилося під час зустрічі міністра МЗС Польщі Радослава Сікорського з українським колегою Андрієм Сибігою.