Шварценеґґер розповів, що має дислексію

Джерело: Арнольд Шварценеґґер у Facebook.

Голлівудський актор та бодибілдер Арнольд Шварценеґґер закінчив записувати свою аудіокнигу “Будь корисним”, яку почнуть продавати з 10 жовтня. Після цього він розповів, що має нейробіологічний розлад – дислексію.

Через цей розлад людина не може автоматично сприймати значення слів у процесі читання, що ускладнювало роботу над аудіокнигою. Також, коли він готується до фільмів, то “місяцями знову і знову читає сценарій, поки не запам’ятає кожен рядок”.

“Я міг би сказати вам, як це було дивовижно – сісти й записати власні слова, але правда в тому, що я цього страшенно боявся. Ось мій секрет – я жахливо читаю. У 1950-х роках в Австрії не говорили про проблеми з навчанням, тому найчастіше, коли мене просили читати вголос на уроці, це було просто катастрофою, і мене били лінійкою. Але тепер я знаю, що у мене дислексія”, – написав актор.

Через дислексію мозок інакше обробляє інформацію, тому люди, які мають цей розлад, читають повільно, складно вловлюють зміст і схильні припускатися помилок при читанні. У них не формується зв’язок між словом та його значенням, тому під час читання у них не відбувається розуміння слова.

Шварценеґґер взяв обладнання для запису додому, аби записувати 20-30 сторінок на день. Зазвичай, автори готують свої книги за 2-3 дні в студії.

Актор розповів, що дозволяє собі боятися чи недовго поскаржитись, але потім змушує себе рухатись уперед.

“Я зробив так багато повторень, що не міг порахувати. Я розбив його (текст, – ред.) на дрібні шматочки, знаючи, що маленькі перемоги перетворюються на великі перемоги, або, в цьому випадку, на цілу книгу”, – зазначив актор.

Він висловив сподівання, що під час слухання аудіокниги людей “надихатимуть не лише слова, а й процес її запису”. Також він подякував команді, яка працювала над проєктом.

Довідка. Арнольд Шварценеґґер народився в Австрії, де провів дитинство. Його батько був нацистським солдатом, який отримував нагороди. Після повернення в Австрію він став знущатися з членів своєї сімʼї. Сам актор припускає, що його батько-тиран, ймовірно, страждав на ПТСР і депресію, та, можливо, мав шизофренію.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 246 українських військових.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.

Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.