Швеція готова надавати інвестиційні гарантії компаніям, які співпрацюють з Україною

Джерело: Міністерство економіки України

Уряд Швеції пропонує виділити 333 мільйони шведських крон на спеціальні експортні кредитні гарантії для компаній, які торгують з Україною.

Відповідну ініціативу шведські урядовці внесли до проєкту бюджету на 2024 рік. Документ очікує на погодження.

Гарантії покриватиме Експортно-кредитне агентство Швеції. Вони поширюватимуться на експорт шведських компаній українським імпортерам. Поліси видаватимуться з 2024 року на експорт товарів, які можна класифікувати як допомогу розвитку і застосовуватимуться до транзакцій протягом максимум трьох років, але не пізніше ніж до кінця 2026 року.

У відомстві пояснили, що для українських та шведських компаній гарантії ЕКА Швеції означають більш безпечні умови для доставлення важливих товарів в Україну, захищеність інвестицій та отримання компенсації у випадку форс-мажору.

Тобто бізнесу не доведеться одноосібно нести весь ризик в угодах з Україною, а відповідно шведські компанії більш охоче заходитимуть на український ринок.

“Усе більше ЕКА різних країн світу долучаються до страхування ризиків своїх експортерів для роботи в Україні. Те, що з наступного року від ризиків в Україні страхуватиме також Швеція – важливий сигнал. Це означає, що ринок страхування інвестицій в нашій державі, попри усі безпекові виклики, починає працювати”, – повідомила  міністерка економіки України Юлія Свириденко.

У Мінекономіки нагадали, що раніше Експортно-кредитні агентства Німеччини, Франції, Італії, Великої Британії, Японії підтвердили участь у страхуванні політичних ризиків для роботи своїх компаній в Україні. Зокрема, вони надають гарантії від таких видів ризиків – політичне насильство, неконвертованість та експропріація.

Також українських та міжнародних інвесторів готова страхувати державна польська Корпорація страхування експортних кредитів (KUKE).

Спецпредставник президента США Дональда Трампа Стів Віткофф зробив кілька заяв стосовно причин повномасштабної російсько-української війни. Також він припустив, що Стамбульська угода може нібито стати орієнтиром для мирної угоди між РФ та Україною.

Спецпредставник Трампа Стів Віткофф заявив, що очікує підписання угоди про доступ США до мінеральних ресурсів України цього тижня. Однак, за його словами, сторони повинні піти на певні поступки.

Перша віцепремʼєрка Юлія Свириденко повідомила, що вартість природних ресурсів на тимчасово окупованих територіях України вже перевищує 350 мільярдів доларів.

Лідери Європейського Союзу проведуть позачерговий саміт 6 березня, щоб обговорити ситуацію в Україні та зміцнення європейської оборони, повідомив голова Європейської ради Антоніу Кошта.

Біля колишньої в’язниці КДБ у Вільнюсі напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення росіян в Україну виставили три макети із зображеням ув’язненого лідера Росії Володимира Путіна.