Швеція готує пакет військової допомоги Україні на $314 млн
Джерело: Reuters
У вівторок, 15 серпня, міністр оборони Швеції Поль Джонсон заявив, що країна планує новий пакет військової підтримки України вартістю 3,4 мільярда крон (313,5 мільйона доларів).
Пакет складається, в основному, з боєприпасів і запасних частин до раніше поставлених систем озброєння.
“Ми повинні підготуватися до того факту, що це може бути довготривала війна, і ми також маємо довгострокову перспективу, щоб ми могли довгостроково підтримувати ті платформи, які ми надсилаємо в Україну”, – сказав Джонсон на пресконференції.
Новий пакет військової допомоги стане вже 13-м пакетом допомоги, який Швеція надасть Україні з початку повномасштабного вторгнення Росії.
- У межах підтримки від союзників, херсонські енергетики отримали від міжнародних партнерів вкрай необхідне обладнання.
- Швеція заявила, що “спростить і пришвидшить” постачання оборонного спорядження Україні. 12 липня міністр оборони Швеції Пол Йонсон підписав безпекову угоду з Україною на саміті НАТО в Литві.
- Президент України Володимир Зеленський подякував Німеччині та її канцлеру Олафу Шольцу за передачу нового пакету безпекової допомоги.
- Rheinmetall планує поставити Україні 300 тисяч снарядів для Gepard, які допоможуть збивати ворожі безпілотники.
Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес звинуватив техномільярдерів, які завдяки механізмам соціальних мереж підривають основи демократії та прагнуть змінити світовий устрій. Він наголосив, що “технологія, яка мала звільнити нас, стала інструментом нашого власного гноблення”.
Служба безпеки України та Нацполіція затримали 10 осіб, які намагалися продавати трофейну зброю в Україні.
Фракція “Європейська Солідарність” вимагає позачергового засідання комітету з національної безпеки й оборони, а також закритого засідання Верховної Ради через арешти військових командирів.
Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан вимагає видати ордер на арешт лідерів радикального руху “Талібан” в Афганістані.
У застосунку “Резерв+” запустили бета-тестування електронного направлення на військово-лікарську комісію (ВЛК).