Швеція профінансує виробництво української далекобійної зброї
Джерело: Міністерство оборони України, Пол Йонсон/Х
Швеція профінансує виробництво українських далекобійного озброєння за “данською моделлю”. Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що країна незабаром виділить “значні кошти” для серійного виготовлення українських далекобійних ракет та безпілотників.
“Швеція готова співпрацювати з партнерами та союзниками для подальшого розвитку та збільшення потужностей України на великій відстані. Україна повинна мати інструменти, щоб захистити себе”, — підкреслив Йонсон.
Міністр додав, що його країна не обмежувала Україну у використанні шведської зброї, “включно з використанням на території Росії”. Він зауважив, що Київ чітко реалізує своє право на самооборону відповідно до міжнародного права.
- Литва та Швеція спільно виділили 22 мільйони євро на закупівлю пікапів та вантажівок для розмінування України. Литва надасть 15 мільйонів євро, тоді як Швеція – 7 мільйонів євро.
- Уряд Швеції 5 вересня вирішив виділити 500 мільйонів крон (44 мільйони євро) для підтримки енергопостачання в Україні.
Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.
Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі. Колону з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, зупинили військовослужбовці країни.
11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.
Заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник під час робочої зустрічі з уповноваженим з питань захисту української мови Тарасом Кремінем заявив, що держава має сприяти всебічному поширенню української мови в міжособистісному спілкуванні військовослужбовців.