Швеція пришвидшить постачання оборонної техніки Україні

Джерело: пресслужба уряду Швеції

Швеція заявила, що “спростить і пришвидшить” постачання оборонного спорядження Україні. 12 липня міністр оборони Швеції Пол Йонсон підписав безпекову угоду з Україною на саміті НАТО в Литві.

Угода дозволяє Швеції та Україні обмінюватися конфіденційною інформацією, що стосується, наприклад, випробувальних польотів JAS Gripen або військової техніки, – мовиться у повідомленні уряду.

Окрім цього, Управління оборонних матеріалів Швеції (FMV) також укладає угоду з Україною, яка дозволить країні, що обороняється від повномасштабного нападу РФ, закуповувати оборонну техніку безпосередньо в промисловості, що значно скоротить строки постачань.

Ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки їй потрібно, щоб виграти війну, відновити свою свободу та відбудувати свою країну, – наголосив Йонсон.

Зауважимо, 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті створення вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.

Лідери G7 зазначили, що інші країни, які бажають зробити свій внесок у ці зусилля, спрямовані на забезпечення вільної, сильної, незалежної та суверенної України, можуть приєднатися до цієї Спільної декларації в будь-який час.

Згодом Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція спільно заявили, що долучаються до декларації країни G7 стосовно гарантій безпеки для України.

Данія виділяє 2,1 мільярда данських крон (понад 281 мільйон євро) на посилення української протиповітряної оборони.

Верховна Рада 19 грудня проголосувала за запит до президента Володимира Зеленського з проханням позбавити Юрія Бойка звання Героя України. Це рішення підтримали 232 народні депутати.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що українців в Росії може бути більше, ніж в Україні. Однак під “Росією” він мав на увазі й окуповані території України.

Лідери Європейського Союзу на саміті в Брюсселі мають підтвердити свою непохитну підтримку України та надіслати “чіткий сигнал” новообраному президенту США Дональду Трампу.

Президент РФ Володимир Путін торкнувся теми ефективності “Орєшніка”. Він запропонував країнам Заходу визначити цілі в Києві для обстрілу, аби вони влаштували “дуель”.