Швеція спорядить Україні додаткову військову допомогу на 270 млн євро

Джерело: пресслужба Ріксдага

17 серпня парламент Швеції погодив надання Україні додаткового оборонного обладнання. Новий пакет допомоги міститиме боєприпаси, запчастини, вантажівки та обладнання для розмінування.

Швеція безоплатно спорядить боєприпаси, запчастини та екстрені товари на суму близько 90 млн євро, а також вантажівки з обладнанням для розмінування на суму не більш ніж 180 млн євро.

Окрім цього, Ріксдаг надасть уряду можливість продавати США обмежену кількість ракет AMRAAM. Сполучені Штати запустили програму викупу старих варіантів цього типу ракет в обмін на те, що ті ж держави купують ракети AMRAAM нового зразка. Програму спрямували на безоплатну передачу Україні викуплених ракет з метою швидкого посилення ППО.

Рішення означає, що сфера витрат на оборону та підготовку до кризових ситуацій у державному бюджеті збільшиться на 545 мільйонів шведських крон у 2023 році.

Зауважимо, раніше міністр оборони Швеції Поль Джонсон повідомив, що країна планує новий пакет військової підтримки України вартістю 3,4 мільярда крон (313,5 мільйона доларів).

Близько 15:20 російські військові завдали удару по багатоповерхівці у Харкові. Станом на момент написання новини відомо про щонайменше 28 постраждалих.

У російському полоні на сьогодні перебувають близько 700 бійців полку “Азов”, розповіла керівниця патронатної служби бригади Олена Толкачова. За її словами, кількість полонених становить приблизно 680 осіб, але конкретизувати точну цифру складно через відсутність повної інформації.

Глава фракції “Євросолідарності” Петро Порошенко під час зустрічі з міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським закликав до зміцнення “повітряного щита” над Україною.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі назвав ядерні погрози Росії “пилом в очі” і зазначив, що такі заяви є звичною стратегією Володимира Путіна. Леммі зробив таку заяву під час свого виступу, коментуючи останні загрози з боку російського лідера щодо можливого використання ядерної зброї.

Майже кожна четверта дитина у світі зіштовхнулася з впливом війни напряму, у той час, коли 67% дітей постраждали внаслідок непрямих наслідків. Такі дані були оприлюднені під час четвертого Саміту перших леді та джентльменів у Києві, де представили результати дослідження “Захист дитинства: виміри безпеки для молодого покоління”.