Швеція виділила $3,7 млн гуманітарної допомоги Україні

Джерело: пресслужба Мінреінтеграції

Уряд Швеції виділяє близько 40 мільйонів шведських крон (3,7 мільйона доларів) на гуманітарну допомогу Україні.

Відповідна підтримка надається через продовольчу програму ООН.

Раніше Швеція виділила Україні 1,4 мільярда крон, які, серед іншого, спрямували на підтримку населення країни взимку.

Варто зауважити, що у березні цього року Міністерство фінансів залучило близько 9 млрд доларів США пільгового фінансування від міжнародних партнерів.

Серед донорів:

  • ЄС – 4,9 млрд доларів США (пільгове фінансування);
  • Канада – 1,5 млрд доларів США (пільгове фінансування);
  • Японія – 1,1 млрд доларів США (пільгове фінансування);
  • МВФ – 880 млн доларів США (пільгове фінансування);
  • Великобританія – 515 млн доларів США (пільгове фінансування).

Кошти від ЄС є першим траншем у межах нового інструменту Ukraine Facility. Вони також є частиною перехідного фінансування, загальний обсяг якого сягає 6 млрд євро. Механізм перехідного фінансування дозволяє забезпечити нагальні потреби бюджету до остаточного затвердження Плану України для Ukraine Facility.

Японія спрямовувала фінансову допомогу через механізми Світового банку. Зокрема, до державного бюджету надійшло 882 млн доларів США – частина позики на підтримку політики розвитку “Основи зростання” (DPL), 230 млн доларів США – кошти у межах проєкту “Екстрений проєкт надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)”.

Пільговий кредит від Канади надійшов в межах третьої додаткової угоди, яка є продовженням угоди, підписаної 8 серпня 2022 року.

Фінансування від МВФ – четвертий транш у межах програми Механізму розширеного фінансування (EFF). Україна залучила вже близько 5,4 млрд доларів США з передбачених програмою 15,6 млрд доларів США.

Пільгове фінансування від Великої Британії є частиною позики на підтримку політики розвитку “Основи зростання” через механізм Світового банку.

У 2024 році зовнішнє фінансування сягає 10,1 млрд доларів США, від початку повномасштабної війни – 83,7 млрд доларів США. Міжнародна допомога спрямовується на фінансування пріоритетних соціальних видатків державного бюджету України.

Радник з нацбезпеки Майк Волтц повідомив, що сформована команда Дональда Трампа готова обговорити ініціативу прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана стосовно припинення вогню у російсько-українській війні. 

Генерал Олександр Тарнавський призначений командувачем оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) “Донецьк”, замінивши на цій посаді генерала Олександра Луценка. Рішення про зміну керівництва було прийняте після активізації російських наступів у районі Покровська.

14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.

З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.

У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.