Швеція вже готує новий великий пакет військової допомоги Україні – МОУ

Джерело: Міноборони/Telegram
Під час візиту до Копенгагена міністр оборони Рустем Умєров зустрівся зі своїм шведським колегою Швеції Полом Йонсоном. Сторони обговорили головні напрями співпраці, котрі посилять обороноздатність України.
Пріоритетним питанням залишається оперативне постачання військової допомоги — швидкість логістики має значення, тож ми проаналізували шляхи її оптимізації, — зазначив Умєров.
Також міністри обговорили співпрацю у сфері оборонно-промислового комплексу. За словами Умєрова, дійшли “конкретних напрацювань стосовно спільних індустріальних проєктів” та визначили головні напрямки для залучення інвестицій.
Окрім того, обговорили перспективи співпраці у сфері супутникових комунікацій та космосу.
Умєров додав, що Швеція вже готує новий великий пакет військової допомоги.
І ми проаналізували першочергові потреби, щоб ця підтримка максимально посилила українських військових, — запевнив він.
Зауважимо, 30 січня міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що країна погодилася надати найбільший на сьогодні пакет допомоги Україні вартістю 13,5 мільярда шведських крон (1,23 мільярда доларів).
Додамо, нещодавно Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей. Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Сергій Боєв зустрівся з директором управління випробувань та оцінки технічних систем шведської урядової постачальної агенції FMV бригадним генералом Йоганом Аксельссоном.
Сторони домовилися про розробку двосторонньої угоди щодо підтримки впровадження спільних проєктів у сфері ОПК та обговорили предметні пропозиції щодо їх створення, зокрема перелік пріоритетних виробів, які вони випускатимуть.
Тоді ж Йоган Аксельссон впідтвердив, що незабаром очікується позитивне рішення уряду Швеції щодо виділення нового пакета військової допомоги Україні, який стане найбільшим від початку повномасштабного вторгнення РФ. Як очікується, крім надання озброєння, він передбачатиме інвестиції в українське оборонне виробництво, зокрема для збільшення далекобійних спроможностей.
Додатково українська та шведська сторони узгодили деталі реалізації контрактів щодо виробництва бронетехніки, зокрема шведських БМП CV-90. Планується налагодити партнерство для технічного обслуговування та ремонту цих бронемашин в Україні.
- Шведське відомство з оборонних закупівель, FMV, уклало угоду з компанією KNDS на виробництво 44 танків Leopard 2 A8. Загальна вартість контракту складає 20 мільярдів шведських крон, що перевищує 1,7 мільярда євро.
- Потенціал оборонно-промислового комплексу України може досягти 20 мільярдів доларів завдяки іноземним інвестиціям, повідомив міністр оборони України Рустем Умєров. Під час панельної дискусії на форумі Yalta European Strategy він наголосив, що нинішні можливості української оборонної промисловості значно перевищують обсяги внутрішнього фінансування.
- Ще на початку року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що у 2024 році Україна мала намір збільшити виробничі потужності оборонно-промислового комплексу у шість разів. Тоді ж уряд вирішив змінити правила бронювання працівників ОПК, аби підприємства отримали можливість бронювати своїх військовозобов’язаних працівників без обмежень за кількістю та без врахування рівня дефіцитності їх військової спеціальності.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.