Шведського посла вислали з Малі через «ворожий» коментар про зв’язки з РФ
Джерело: Reuters
В п’ятницю, 9 серпня, міністерство закордонних справ Малі вислало пані посла Швеції Крістіні Кунель через заяву шведського міністра щодо співпраці з РФ.
Раніше міністр міжнародного співробітництва та зовнішньої торгівлі Швеції Юган Форсселл заявив, що уряд вирішив поступово припинити допомогу Малі через їх зв’язки з Москвою.
“Ви не можете підтримувати незаконну загарбницьку війну Росії проти України і водночас отримувати кілька сотень мільйонів крон щороку в якості допомоги на розвиток”, — сказав Форсселл, коментуючи новину, що Малі розриває відносини з Україною.
МЗС Малі назвало цей коментар “ворожим” й наказало пані послу Крістіні Кунель покинути країну протягом 72 годин.
- У МЗС України заявили, що рішення Перехідного уряду Республіки Малі розірвати дипломатичні відносини є “недалекоглядним та поспішним”.
- Під час боїв на півночі Малі наприкінці липня було вбито 84 найманці російської ПВК “Вагнер” і 47 солдатів урядових військ, всього — 131 особа, повідомили у повстанському русі туарегів “Постійне стратегічне партнерство за мир, безпеку та розвиток” (CSP-PSD).
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.