У МЗС зреагували на рішення Перехідного уряду Малі розірвати дипвідносини
Джерело: пресслужба МЗС
У МЗС України заявили, що рішення Перехідного уряду Республіки Малі розірвати дипломатичні відносини є “недалекоглядним та поспішним”.
У відомстві нагадали, що Україна як жертва неспровокованої повномасштабної збройної агресії з боку РФ усіляко намагається за підтримки світової спільноти відновити справедливість та повагу до міжнародного права, покликаного захистити усі країни світу, зокрема африканські, від посягань на їхні суверенітет, незалежність та територіальну цілісність.
Наголошується, що Україна беззастережно дотримується норм міжнародного права, непорушності суверенітету та територіальної цілісності інших країн та рішуче відкидає звинувачення у нібито “підтримці міжнародного тероризму”.
Зокрема саме Україна у ХХ столітті, будучи одним із засновників ООН, активно підтримувала право народів Африки на незалежність та деколонізацію, зокрема й Республіки Малі. Україна відома в Африці як важливий контрибутор у забезпечення регіональної безпеки. Її контингент “блакитних шоломів” зробив значний внесок у реалізацію цілої низки операцій у складі Місій ООН у Малі.
Натомість РФ руйнує архітектуру міжнародної безпеки, порушує Цілі та Принципи Статуту ООН.
Прикро, що Перехідний уряд Республіки Малі ухвалив рішення про розрив дипломатичних відносин з Україною, не провівши ретельне вивчення фактів та обставин інциденту на півночі Малі, а також не надавши жодних доказів щодо причетності України до зазначеної події, – наголосили у заяві.
У МЗС додали, що підконтрольні Кремлю військові структури, зокрема “Вагнер”, використовують терористичні методи та є безпосередньо причетними до численних воєнних злочинів у країнах Африки.
Україна залишає за собою право вжити всіх необхідних заходів політико-дипломатичного реагування у відповідь на недружні дії Перехідного уряду Республіки Малі, – резюмували у заяві.
Зауважимо, 5 серпня Абдулайє Майга розмістив документ, в якому мовиться що дії української влади свідчать про “явну офіційну підтримку українським урядом тероризму в Африці, в Сахелі і, зокрема, в Малі“, а також “виходять за межі іноземного втручання, осудливі самі по собі та є явною агресією“.
- Під час боїв на півночі Малі наприкінці липня було вбито 84 найманці російської ПВК “Вагнер” і 47 солдатів урядових військ, всього — 131 особа, повідомили у повстанському русі туарегів “Постійне стратегічне партнерство за мир, безпеку та розвиток” (CSP-PSD).
- Головне управління розвідки Міністерства оборони України прокоментувало знищення найманців ПВК “Вагнер” повстанцями в Африці та анонсувало продовження успішних дій проти росіян.
Командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк поінформував про втрати ворога за вересень. Зокрема за місяць втрати російських військ в Україні становлять 38130 особового складу.
Росія ризикує піти шляхом повернення до репресивних сталінських практик, і відновлення демократії в країні може зайняти кілька поколінь, заявили учасники міжнародної конференції у Вільнюсі, присвяченої пам’яті Леонідаса Донскіса.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 жовтня. Ситуація на Покровському і Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Лиманському напрямку.
Досі Росії вдається закуповувати електронні компоненти західних компаній для своїх ракет, які росіяни націлюють на українські міста. Переважно постачання відбуваються через китайські та гонконгські фірми-одноденки, котрі, своєю чергою, змушують Росію суттєво переплачувати.
У Центрі національного спротиву повідомили, що тимчасово окупована Горлівка та єдине в Україні підприємство, яке виробляло високоякісну вибухову речовину для спорядження боєприпасів та мононітрохлорбензол Горлівський хімзавод, сьогодні – могильник хімікатів. Нині концентрація отрути у ґрунтових водах тут перевищена у 150 тисяч разів.