Швейцарія не визнаватиме паспорти, видані Росією на тимчасово окупованих територіях України та Грузії
Джерело: Федеральна рада Швейцарії
Федеральна рада Швейцарії приєдналась до рішення Європейського Союзу про невизнання документів, виданих Росією на тимчасово окупованих нею територіях України та Грузії.
Відтепер особи з російськими паспортами із ТОТ не зможуть отримати Шенгенську візу або перетнути зовнішній кордон Шенгенської зони.
Зокрема, у Федеральній раді Швейцарії уточнили, що не визнаватимуть звичайних та дипломатичних паспортів, посвідок на проживання для осіб без громадянства, посвідчень на повернення, а також документів, що засвідчують особу моряків.
Крім того, не визнаватимуться документи, які оформлювались окупаційною адміністрацією з часу окупації тієї чи іншої території України.
Для окупованих територій України не визнаватимуться документи з різною датою оформлення в залежності від того, коли вони були окуповані Росією. Для Абхазії та Південної Осетії визначена єдина дата – 26 серпня 2008 рік.
“Попри обмеження, візи можуть видаватися з гуманітарних міркувань, з міркувань національного інтересу або через міжнародні зобов’язання”, – зазначили у Федеральній раді Швейцарії.
- 16 серпня Федеральний уряд Швейцарії ухвалив рішення про запровадження додаткових санкцій проти Російської Федерації.
- Швейцарський приватний банк Julius Baer припинить усі операції з клієнтами, що базуються в Росії.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.