Швейцарія не визнаватиме паспорти, видані Росією на тимчасово окупованих територіях України та Грузії

Джерело: Федеральна рада Швейцарії

Федеральна рада Швейцарії приєдналась до рішення Європейського Союзу про невизнання документів, виданих Росією на тимчасово окупованих нею територіях України та Грузії.

Відтепер особи з російськими паспортами із ТОТ не зможуть отримати Шенгенську візу або перетнути зовнішній кордон Шенгенської зони.

Зокрема, у Федеральній раді Швейцарії уточнили, що не визнаватимуть звичайних та дипломатичних паспортів, посвідок на проживання для осіб без громадянства, посвідчень на повернення, а також документів, що засвідчують особу моряків.

Крім того, не визнаватимуться документи, які оформлювались окупаційною адміністрацією з часу окупації тієї чи іншої території України.

Для окупованих територій України не визнаватимуться документи з різною датою оформлення в залежності від того, коли вони були окуповані Росією. Для Абхазії та Південної Осетії визначена єдина дата – 26 серпня 2008 рік.

“Попри обмеження, візи можуть видаватися з гуманітарних міркувань, з міркувань національного інтересу або через міжнародні зобов’язання”, – зазначили у Федеральній раді Швейцарії.

Національна рада Австрії на засіданні одностайно проголосувала за резолюцію “Захист і допомога українським дітям”, спрямовану на захист та відновлення прав викрадених Росією українських дітей.

Правоохоронці викрили голову військово-лікарської комісії обласного центру мобілізації Буковини та його спільника на схемі з виготовлення фіктивних медичних документів для ухилення від військової служби. 

Оголошеного главою РФ Володимиром Путіним триденного перемир’я в Україні недостатньо, у Вашингтоні чекають на повноцінний мир, заявила речниця американського президента Каролін Лівітт.

28 квітня глава Херсонської ОВА Олександр Прокудін поінформував про повернення ще чотирьох дітей та підлітків з тимчасово окупованої Херсонщини у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Україна та США близькі до підписання рамкової угоди про використання рідкісноземельних металів уже цього тижня. Це стало можливим після того, як Київ отримав важливу поступку від адміністрації Дональда Трампа: доходи від угоди не враховуватимуться як компенсація за минулу військову допомогу.