Швейцарія оголосила конкурс на найкращу ідею з очищення озер від боєприпасів

Джерело: BBC

Міністерство оборони Швейцарії готове виплатити 50 тисяч франків (понад 57 тисяч доларів) за найефективнішу ідею щодо очищення озер від старих боєприпасів.

Протягом багатьох років швейцарські військові використовували озера як звалища для небезпечних відходів, вважаючи, що глибини водойм є безпечним місцем для утилізації боєприпасів. Відомо, що у Фірвальдштеттському озері зберігається близько 3300 тонн боєприпасів, а в Невшательському – приблизно 4500 тонн.

Деякі з цих боєприпасів лежать на глибині 150-220 метрів, але частина може знаходитися на глибині лише 6-7 метрів.

Тож тепер швейцарська влада шукає рішення, як безпечно вилучити ці небезпечні предмети.

Міністерство оборони країни пропонує розділити призовий фонд між трьома найкращими пропозиціями, котрі враховуватимуть як безпеку, так і екологічні аспекти. Проте очікується, що реалізація операції з очищення озер може обійтися у мільярди франків.

Раніше, у 2005 році, було проведено оцінку можливих методів утилізації, однак всі запропоновані варіанти виявилися небезпечними для екосистем озер, що ускладнює розв’язання цієї проблеми.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.