Швейцарія продасть назад танки Leopard II, щоб допомогти поповнити запаси Німеччини
Джерело: Reuters
Швейцарія відкрила продаж деяких своїх танків Leopard 2 німецького виробництва, щоб допомогти поповнити запаси Німеччини після їх допомоги Україні.
У лютому Німеччина звернулася до Швейцарії з проханням продати деякі з 96 танків Leopard 2, які вона зберігає, виробнику Rheinmetall AG.
Для дотримання швейцарських законів про нейтралітет Німеччина запевнила Швейцарію, що зброя не потрапить до України, а залишиться в Німеччині або в союзника з НАТО чи Європейського Союзу.
26 вересня швейцарський парламент схвалив виведення з експлуатації 25 танків Leopard 2, що відкриває шлях для їх перепродажу Німеччині.
“Ми дуже раді та вдячні за це рішення. Нам потрібні ці танки, вони заповнять прогалини у нас і наших європейських партнерів”, — сказала швейцарському телебаченню Мішель Флюгер, пані посол Німеччини у Швейцарії.
Кабінет міністрів Швейцарії тепер має офіційно підтримати експорт Leopard 2 до Німеччини, але очікується, що це буде формальністю після того, як міністр оборони Віола Амхерд заявила, що постачання танків до Німеччини відповідає швейцарському закону про нейтралітет, а також в інтересах країни.
- У рамках широкомасштабної співпраці з Німеччиною та Нідерландами Данія передала Україні танки Leopard 1A5. 20 з них прибули в країну, проте виявилося, що кілька з них несправні.
- 13 липня заступниця міністра оборони Італії Ізабелла Рауті повідомила, що країна планує придбати танки Leopard 2 німецького виробництва, аби посилити свої сухопутні сили після російського повномасштабного вторгнення в Україну.
- В Україну вже прибули десять шведських танків відомих як Stridsvagn 122, котрі є аналогами німецьких Leopard 2A5.
- 8 вересня перші 10 танків Leopard 1, передані Данією, Німеччиною та Нідерландами, прибули в Україну.
- 25 танків Leopard 1A5 постачать Україні додатково до оголошених раніше споряджень військової техніки, повідомили у Міноборони ФРН.
- Надані Україні танки Leopard 2A5 і Leopard 2A6, пошкоджені під час бойових дій, ремонтуватимуть в Німеччині та, ймовірно, у Литві.
9 січня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив про необхідність зберегти формат “Рамштайн” для збройової допомоги Україні.
9 січня президент Володимир Зеленський провів зустріч з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на базі “Рамштайн” у Німеччині.
Станом на вечір 9 січня кількість постраждалих внаслідок ворожого удару по Запоріжжю зросла до 122 осіб.
9 січня глава Міноборони Рустем Умєров провів двосторонню зустріч із міністром оборони Італії Гвідо Крозетто. Сторони зокрема обговорили ракети для ППО, котрі Італія має змогу передати Києву.
Голова Запорізької ОВА Іван Федоров поінформував, що станом на 9 січня кількість постраждалих внаслідок ворожого удару по Запоріжжю зросла до 120 осіб.