Швейцарська поліція проводить арешти через появу нової «капсули для самогубств»

Джерело: The Guardian

Поліція Швейцарії затримала кількох осіб і відкрила кримінальну справу через підозру у смерті людини в капсулі для самогубства “Sarco”.

Ця капсула дозволяє людині натиснути кнопку, яка впорскує газ азот, внаслідок чого вона засинає і помирає від задухи. Прокуратура кантону Шаффхаузен отримала повідомлення про випадок самогубства з використанням капсули у понеділок.

Поліція додала, що кількох осіб взяли під варту, а прокуратура почала розслідування за підозрою в підбурюванні до самогубства і пособництві в ньому. Голландська газета Volkskrant повідомила у вівторок, що поліція затримала одного з її фотографів, який хотів сфотографувати використання капсули.

Exit International, міжнародна некомерційна організація, яка виступає за легалізацію добровільної евтаназії та допомоги в самогубствах, заявила, що саме вона стоїть за 3D-друкованим пристроєм, на розробку якого витратили понад 1 млн доларів.

Швейцарське законодавство дозволяє асистоване самогубство, якщо людина позбавляє себе життя без “зовнішньої допомоги”, а ті, хто допомагає людині померти, не роблять це з “будь-яких корисливих мотивів”.

Доктор Філіп Нічке з Exit International повідомив, що його організація отримала підтвердження від юристів у Швейцарії про законність використання “Sarco”. Проте у липні державний прокурор Шаффхаузена, Пітер Штіхер, попередив, що оператори капсули можуть зазнати кримінального переслідування, що загрожує позбавленням волі на строк до п’яти років. Прокурори в інших регіонах також вказали на ризики кримінальної відповідальності.

Влітку 54-річна жінка з США, яка мала численні хвороби, планувала стати першою користувачкою пристрою, але від цих планів довелося відмовитися.

14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.

Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.