Швейцарський парламент відмовився приєднатися до робочої групи із санкцій проти Росії

Джерело: Reuters

Нижня палата парламенту Швейцарії в середу, 17 квітня, виключила приєднання до міжнародної цільової групи для забезпечення виконання економічних санкцій проти Росії.

101 голосом “проти” та 80 “за” депутати нижньої палати відхилили пропозицію Партії зелених про приєднання до групи “Російські еліти, довірені особи та олігархи” (REPO).

Уряд Швейцарії також рекомендував не приєднуватися до групи, стверджуючи, що Швейцарія вже активно співпрацює з країнами-учасницями.

Міністр юстиції Швейцарії Беат Янс заявив, що у все більш поляризованому світі Швейцарія зацікавлена ​​в збереженні певної незалежності в міжнародних відносинах.

“Переваги, які випливають із такої перспективи, можна побачити, наприклад, щодо мирного саміту в Україні, який Швейцарія хоче організувати і буде організовувати. Відмова від участі в цільовій групі REPO полегшить нашій країні продовжувати пропонувати хороші послуги”, – сказав він.

Групу REPO створили у 2022 році й вона є частиною заходів західних держав із заморожування та конфіскації активів фізичних і юридичних осіб, які потрапили під санкції через вторгнення Росії в Україну в 2022 році.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.

У ніч на 23 червня російські регіони зазнали атаки безпілотників. Мовиться, що у міноборони РФ звітувало про, нібито, знищення 33 дронів.

24 червня усі обленерго застосовуватимуть графіки погодинних відключень протягом доби з 00:00 до 24:00.

Президент Володимир Зеленський поінформував про наслідки ворожих влучань по Харкову 23 червня. Станом на зараз відомо про одного загиблого, також є поранені.