Швейцарський виробник Swatch Group подав до суду проти уряду Малайзії через конфіскацію годинників, присвячених ЛГБТК
Джерело: Reuters.
Швейцарський виробник годинників Swatch Group (UHR.S) подав до суду на уряд Малайзії через вилучення годинників, присвячених ЛГБТК. У компанії вважають, що цей крок завдав шкоди їхній репутації.
Малайзія є мусульманською країною, де інша орієнтація, крім гетеросексуальної, визнана злочином. Правозахисні групи заявляли, що у державі помітна тенденція зростання нетерпимості до лесбіянок, геїв, бісексуалів, трансгендерів та квірів (ЛГБТК).
Swatch представила колекцію годинників із написом “LGBTQ”. Через це уряд Малайзії у травні вилучив партію, а саме 172 годинники із 16 торгових точок. Влада описала товар як такий, що містить елементи або пропагує права ЛГБТК і потенційно порушує законодавство Малайзії.
На думку компанії, конфіскація, яку провели співробітники міністерства внутрішніх справ, є “незаконною”. Позов подано 24 червня до високого суду Куала-Лумпура, а розглянути справу мають 20 липня.
“Без сумніву, вилучені годинники не могли і не можуть жодним чином спричинити будь-які порушення громадського порядку чи моралі чи будь-які порушення закону”, – твердить Swatch у позові.
Більшість вилучених годинників, загальна роздрібна вартість яких становить понад 14 тисяч доларів, не містили напису “LGBTQ”, заявила Swatch. Компанія вимагає відшкодування збитків і повернення годинників. Зокрема вона заявила, що конфіскація “поставила під суттєву загрозу” її здатність вести бізнес у країні.
- Фестиваль прайду скасовано у столиці Грузії – Тбілісі. Організатори стверджують, що влада не змогла запобігти насильницьким перешкодам з боку ультраправих груп, пов’язаних з Росією.
- Верховний суд Японії 11 липня виніс рішення проти урядового агентства, яке заборонило трансгендерному службовцю користуватися жіночою ванною кімнатою.
У помешканні голови правління Центру Протидії Корупції Віталія Шабуніна завершився обшук. Слідчі ДБР, які прибули без ухвали суду, вилучили техніку дружини Шабуніна, а також планшет і телефони його малолітніх дітей – семи- та десятирічного віку. Навіщо слідчим знадобилися пристрої, на яких, за словами ЦПК, були лише дитячі ігри, – незрозуміло.
За даними патрульної поліції, з початку року зафіксовано дев’ять випадків випадіння дітей з вікон.
В Україну повернувся політв’язень Андрій Коломієць, якого Росія утримувала понад 10 років за ґратами за буцімто замах на вбивство двох співробітників “Беркута” під час Революції Гідності.
У ніч на 11 липня підрозділи Сил оборони України вразили Луховіцкій авіаційний завод ім. Вороніна, філіал літакобудівної корпорації “МіГ”.
Консервативне видання The New York Post, яке читає президент США Дональд Трамп, опублікувало матеріал про однорічного малюка, якого російські війська вбили ударом дрона на Херсонщині.