Швидкість просування росіян на території України знижується з листопада 2024 року – ISW

Джерело: ISW
За оцінками аналітиків, темпи російського просування в Україні стабільно знижуються. За березень 2025 року російські підрозділи просунулися на 143 квадратних кілометри, що є найнижчим показником за останні п’ять місяців.
Згідно з даними Міністерства оборони Великої Британії, швидкість наступу російських військ знижується щомісяця, починаючи з листопада 2024 року. Тоді як в листопаді російські війська захопили приблизно 730 км² території, то в грудні – 393 км², у січні 2025 року – 326 км², у лютому – 195 км², а в березні – лише 143 км².
Схожі тенденції фіксує й ISW на основі аналізу геолокаційних відео та супутникових даних. За підрахунками експертів, російське просування у листопаді 2024 року становило 627 км², у грудні – 569 км², у січні – 427 км², у лютому – 354 км², а в березні – 203 км².
“Міністерство оборони Великої Британії, ймовірно, використовує іншу методологію або джерела для оцінки російського просування в Україні, але звіт МО Великої Британії узгоджується з даними ISW, які свідчать про зменшення щомісячного російського просування в період з листопада 2024 року по березень 2025 року”, йдеться у звіті.
Як зауважили аналітики, сповільнення темпів окупації можна пояснити успішними операціями Збройних сил України. У березні українські війська провели локальні контратаки на Покровському та Торецькому напрямках, відновивши втрачені позиції в цих районах і тим самим сприяючи уповільненню російського просування в Україні.
- Сили оборони України просунулися поблизу Куп’янська, тоді як російські загарбники тиснуть на трьох напрямках.
Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.
Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.
Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше.