Сі Цзіньпін прибуде до Угорщини

Джерело: Bloomberg і МЗС КНР

Сі Цзіньпін, голова Китайської Народної Республіки, відвідає Угорщину з 8 по 10 травня в межах своєї європейської поїздки. Про це оголосив Гергелій Гульяс, міністр кабінету міністрів Угорщини, під час пресбрифінгу.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан активно прагне розширити економічні зв’язки з Китаєм, особливо через участь у китайській ініціативі “Один пояс, один шлях”. Основні проєкти включатимуть модернізацію залізничної інфраструктури та будівництво нового нафтопроводу, що з’єднає Угорщину з Сербією.

Цей візит Сі Цзіньпіна до Угорщини відбудеться після його зупинок у Франції та Сербії і стане значущою подією у подальшому розвитку відносин між Китаєм та Угорщиною.

На тлі підготовки до головування Угорщини в Раді Європейського Союзу, Китай висловив сподівання на зміцнення відносин і дружнє ставлення з боку ЄС. Це стало відомо під час зустрічі глави МЗС Китаю Вана Ї з його угорським колегою Петером Сійярто.

Ван Ї зазначив, що Угорщина є важливим партнером Китаю в Європі. Також він висловив подяку за наполегливість Угорщини в підтримці миру та стабільності в регіоні, а також за бажання поглиблювати двосторонню співпрацю. За його словами, КНР цінує те, що Угорщина виступає за розвиток стратегічного партнерства.

Китайський дипломат також висловив надію, що під час головування Угорщини в Раді ЄС буде здійснюватися “позитивніша і прагматичніша політика” щодо Китаю, яка сприятиме раціональному та дружньому погляду Євросоюзу на розвиток Китаю.

У відповідь Петер Сійярто висловив підтримку Китаю у зусиллях зі зміцнення миру та стабільності у світі та зазначив, що в умовах нинішньої міжнародної нестабільності, міцні відносини між Угорщиною, Китаєм та ЄС мають особливе значення.

Президент США Джо Байден повідомив, що має намір здійснити офіційний візит до країн Африки у лютому, після президентських виборів у Сполучених Штатах.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

22 травня адміністрація Байдена виступила проти рішення Іспанії, Норвегії та Ірландії визнати палестинську державу, повторивши, що, хоча президент США підтримує шлях до рішення про створення двох держав, він продовжуватиме його, закликаючи до дипломатичних переговорів між двома державами.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

Переможниця Премії імені Георгія Ґонґадзе, журналістка та медіаекспертка Тетяна Трощинська висловила вдячність усім за привітання та підтримку, опублікувавши на згадку текст свого виступу під час церемонії народження.