Угорщина не здатна «надійно виконувати» свою роль на чолі Ради ЄС — Європарламент

Джерело: пресслужба Європарламенту

Європарламент висловив серйозні сумніви стосовно здатності Угорщини належним чином виконувати обов’язки під час майбутнього головування в Раді ЄС.

У середу, 23 квітня, після пленарних дебатів, парламент ухвалив резолюцію (399 голосів “за”, 117 “проти”, 28 “утрималися”), яка оцінює стан демократії в Угорщині та її відповідність цінностям Європейського Союзу.

Резолюція критикує Угорщину за серйозні недоліки в системі правосуддя, боротьбі з корупцією, конфліктах інтересів, свободі ЗМІ, фундаментальних правах, а також у конституційній та виборчій системах країни.

Також у тексті резолюції засуджуються закон “Про захист національного суверенітету” та створення Офісу захисту суверенітету, який, за словами євродепутатів, має “широкі повноваження і сувору систему нагляду та санкцій”, що “порушує стандарти демократії та закони ЄС”.

Європарламент висловив жаль з приводу рішення Єврокомісії розблокувати до 10,2 мільярда євро заморожених коштів для Угорщини, заявивши, що таке рішення не відповідає принципам ЄС.

З огляду на ці факти, Євродепутати висловили занепокоєння з приводу майбутнього головування Угорщини в Раді ЄС у другій половині 2024 року та знову закликали до створення комплексного механізму захисту цінностей ЄС.

Президент США Джо Байден повідомив, що має намір здійснити офіційний візит до країн Африки у лютому, після президентських виборів у Сполучених Штатах.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

22 травня адміністрація Байдена виступила проти рішення Іспанії, Норвегії та Ірландії визнати палестинську державу, повторивши, що, хоча президент США підтримує шлях до рішення про створення двох держав, він продовжуватиме його, закликаючи до дипломатичних переговорів між двома державами.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

Переможниця Премії імені Георгія Ґонґадзе, журналістка та медіаекспертка Тетяна Трощинська висловила вдячність усім за привітання та підтримку, опублікувавши на згадку текст свого виступу під час церемонії народження.