Signal оновив додаток для захисту від фішингових атак хакерів РФ проти військових ЗСУ

Джерело: Групи розвідки загроз Google (GTIG)

Месенджер Signal випустив оновлення для Android та iOS, яке посилює захист від фішингових атак. Про це йдеться у блозі Групи розвідки загроз Google (GTIG).

За даними GTIG, раніше хакерська група Sandworm (APT44), яка є частиною військової розвідки ГРУ РФ, використовувала вразливості в месенджері під час атак на українських військових. Хакери отримували доступ до облікових записів у Signal на пристроях, захоплених на полі бою, та прив’язували їх до власних систем, що дозволяло відстежувати комунікацію.

Ще одним методом було використання підроблених QR-кодів. Українських військових вводили в оману, змушуючи сканувати такі коди, після чого обліковий запис жертви зв’язувався з пристроєм хакерів. У результаті всі повідомлення отримували як справжні користувачі, так і зловмисники в режимі реального часу.

Групи UNC4221 та UNC5792, пов’язані з Росією, також використовували підмінені посилання та QR-коди у Signal, маскуючи їх під групові запрошення.

У Google наголосили, що протокол шифрування Signal не був зламаний, а атаки здійснювалися через зловживання функцією “пов’язані пристрої”. Аналогічні ризики існують і в інших месенджерах, зокрема WhatsApp та Telegram, які також дозволяють зв’язувати облікові записи з додатковими пристроями.

  • Британська розвідка вважає, що Кремль блокує месенджер Signal, щоб обмежити можливості комунікацій приватних осіб, критично налаштованих до режиму. Офіційно Москва обґрунтувала блокування зашифрованого месенджера необхідністю “запобігання використанню месенджера в екстремістських або терористичних цілях”.

Білий дім призупинив використання поліграфів у Пентагоні після того, як старший радник міністра оборони Піта Гегсета Патрік Вівер поскаржився, що може стати об’єктом перевірки.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення виділити 300 мільйонів гривень на підтримку університетів у прифронтових та прикордонних регіонах.

У п’ятницю, 26 липня, Туреччина встановила новий рекорд температури для континентальної Європи — +50,5°C. Цей показник зафіксували в районі Сілопі провінції Ширнак.

Петер Мадяр, лідер угорської опозиційної партії “Тиса” висловився проти прискореного вступу України до Європейського Союзу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.