Сім країн не поспішають запрошувати Україну в НАТО — ЗМІ
Джерело: “Укрінформ”
Сім країн не поспішають підтримувати запрошення України до НАТО. Серед них найбільшими противниками швидкого вступу є Німеччина та США. Посол США в НАТО Джуліанна Сміт, яка залишає свою посаду, зазначила, що Альянс ще не досягнув тієї стадії, коли готовий запропонувати членство Україні.
Як повідомляють джерела Politico, головні члени НАТО побоюються, що прийняття України може призвести до втягування альянсу у війну з Росією. Канцлер Німеччини Олаф Шольц, під час зустрічі з президентом США Джо Байденом, заявив, що робляться всі зусилля, щоб НАТО не стало стороною війни, оскільки це могло б призвести до ще більшої катастрофи.
Крім Німеччини та США, опір такому рішенню висловлюють Угорщина та Словаччина, які мають прокремлівську позицію. Прем’єр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що вступ України в НАТО може призвести до третьої світової війни, і він ніколи не підтримає таку ініціативу.
Інші країни, як Бельгія, Словенія та Іспанія, також не поспішають підтримувати членство України в НАТО, зауважують джерела. Один із чиновників НАТО зазначив, що ці країни намагаються сховатися за позицією Німеччини та США, абстрактно підтримуючи ідею, але при цьому уникатимуть більш активної участі у просуванні цього питання.
Натомість країни Балтії та Польща більш прихильно ставляться до перспективи вступу України до НАТО. Польща, зокрема, наголосила на своїй солідарності з Україною в цьому питанні, підкресливши необхідність відкриття перспективи членства для Києва.
Проте, як зазначають джерела, США і Німеччина не виключають можливості майбутнього вступу України до альянсу, хоча на цю мить не готові до активних кроків у цьому напрямку.
- Французьке видання Le Monde з посиланням на джерела повідомляє, що США нібито більше не заперечують щодо вступу України в НАТО.
- Міністри оборони країн G7 заявили, що підтримують “незворотний шлях України до повної євроатлантичної інтеграції, включаючи членство в НАТО”, про що йдеться в заяві в суботу, 19 жовтня.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.