Сім’я агента ГРУ з Брюсселя допомагає РФ обходити санкції – The Insider

Джерело: The Insider

Згідно з новим розслідуванням, громадянин Росії Віктор Лабін, який підозрюється у зв’язках з Міноборони РФ і російською розвідкою та мешкає в Брюсселі неподалік від офісів Єврокомісії і НАТО, забезпечує звідти російську оборонну промисловість координатно-вимірювальними машинами, уникаючи європейських санкцій.

За словами журналістів-розслідувачів, Лабін проживає в Бельгії щонайменше з 2000 року і має там свою компанію “Groupe d’investissement Financier”. При цьому, як зазначається, “один із його синів допомагає йому вести бізнес, а інший – організовує в Європі протестні акції на підтримку Кремля”.

Зокрема, син Віктора Лабіна Руслан є власником московської фірми “Сонатек”, яка постачає засобами вимірювання десятки російських оборонних підприємств.

“Хоча останніми роками державні замовлення в оборонній сфері засекречено, The Insider має інформацію про те, що фірма “Сонатек” у 2022 році надавала послуги з постачання та обслуговування продукції щонайменше 18 підприємствам російської оборонної промисловості”, – йдеться в матеріалі.

Як зауважили журналісти, “Сонатек” завозить вимірювальні прилади з різних країн, в тому числі з Італії (Tomelleri Engineering), Німеччини (Messtechnik) і Великої Британії (Aberlink). Видання пояснює, що в Росії налагодити імпортозаміщення таких приладів не вдалося, тому російський ВПК життєво залежить від імпортної продукції, котру поставляє “Сонатек”.

Також вказано, що для постачань в Росію Лабін використовує свою компанію “Groupe d’investissement Financier”. Раніше він відправляв товари безпосередньо в Росію, найчастіше на адресу “Сонатека”, але в квітні 2023 року він став використовувати фірму з Туреччини із назвою, аналогічною своїй бельгійській компанії: GROUPE dinvestissement FINANCI OSBORNE, і тепер постачання йдуть через неї.

Станом на ранок 1 березня у Чорному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один корабель, носіїв крилатих ракет “Калібр” немає.

У ніч на 1 березня українські захисники знищили чотири ударні безпілотники типу “Shahed”, які намагалися атакувати Україну.

Протягом доби російські армійці обстріляли 11 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого одна особа загинула, ще одна – зазнала поранень.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.