«Сім’я для чотирилапого»: в центрі Києва відкрили мурал, присвячений темі адопції тварин

Джерело: Букви

27 липня в центрі Києва відкрили мурал “Сім’я для чотирилапого”, присвячений темі адопції домашніх улюбленців. Проєкт створила Suziria Group, сімейна група компаній, куди входить найбільша мережа зоомагазинів MasterZoo, щоб привернути увагу суспільства до проблеми безпритульних тварин та актуальності усиновлення чотирилапих небайдужими українцями.

Фото: Букви

Кількість безпритульних тварин в Україні виходила на критичний рівень ще до 2021-ого року. За даними Міжнародної федерації захисту тварин, міста нашої країни були одними з найбільш перенаселених безпритульними тваринами в Європі. А зараз, внаслідок повномасштабного російського вторгнення, ситуація загострилась ще більше.

Фото: Букви

Наразі в Україні нараховується близько 150 тисяч тварин, що потребують допомоги, а у прифронтових областях, зокрема, чотирилапих у притулках побільшало вдвічі. Рівень адопції також поступово зростає завдяки небайдужим українцям. Наприклад, КМДА зазначає, що у червні 2023 року, після підриву Херсонської ГЕС, кияни прихистили рекордну кількість хвостатих. Однак, притулки все ще наповнюються значно швидше, аніж розвантажуються. 

“Як один з лідерів зооринку, ми розуміємо усі виклики, з якими зіткнулися притулки. І окрім регулярної допомоги зооволонтерам, прагнемо вирішувати проблему системно. За допомогою муралу та інших наших проєктів з адопції ми хочемо популяризувати усиновлення чотирилапих, аби якомога більша кількість хвостатих знайшли люблячі сім’ї, –  коментує співвласниця і голова наглядової ради групи компаній Suziria Group Поліна Кошарна. – У довгостроковій перспективі це допоможе зменшити як кількість безпритульних тварин в Україні, так і навантаження на самі притулки, які обмежені в ресурсах. Адже кожна адопція відкриває простір для прийому нових тварин, що потребують допомоги, лікування, стерилізації та, звісно, любові”.

Головною героїнею муралу стала зооволонтерка Анастасія Тиха, яка разом з чоловіком пішки вивела близько 30 тварин, в тому числі собак з інвалідністю, з охопленого війною Ірпеня. Фото, яке зафіксував відомий фотограф Крістофер Очіконе, облетіло не тільки Україну, але й увесь світ та стало символом відваги українців, які навіть у найважчі часи, ризикуючи своїм життям, не забувають про домашніх улюбленців.

Мурал “Сім`я для чотирилапого” знаходиться за адресою вул. Золотоустівська, 23. Розробкою та нанесенням зображення займалась творча група “Кайлас-В”, яка з 2002 року створила понад 70 муралів в Україні та за її межами. Серед них – Свята Джавеліна, Грушевський та Крути у Києві. 

Фото: Букви

Більше інформації про проєкти Suziria Group з адопції та перелік притулків-партнерів, у яких можна всиновити чотирилапого друга, – за посиланням: https://masterzoo.ua/ua/mural/

ДОВІДКОВО. Suziria Group – українська сімейна компанія, яка розвиває зооринок понад 30 років. До складу входять компанії Suziria Brands, Suziria Distribution і омніканальна мережа зоомагазинів MasterZoo. Компанія працює по всій території України та за її межами, експортуючи власні бренди компанії, серед яких бренди Priroda, ProVet, PET Fashion, Special One, Savory та Essence.

MasterZoo – всеукраїнська мережа зоомаркетів, що понад 15 років забезпечує потреби домашніх улюбленців у кормах, ветпрепаратах, амуніції, товарах першої потреби тощо. Кожен день відкривають двері понад 155 зоомаркетів MasterZoo у 31 містах України. Наша місія – добробут домашніх тварин! І ми впевнені, що він залежить від умов, які ми створюємо для них та їх господарів. Саме тому, попри перешкоди, продовжуємо розширювати мережу та активно розвивати інтернет-магазин, щоб улюбленці у різних куточках країни отримували необхідні товари для комфортного та щасливого життя. Дізнайтеся більше на сайті: masterzoo.ua

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.