Слідчого ДБР Яблонського, що переслідував Євромайданівців, вимагають відсторонити від справ

Джерело: Прямий

В четвер, 22 травня, у Шевченківському суді мали б розглянути клопотання щодо відводу слідчого Державного бюро розслідувань Артема Яблонського. Він за часів президента-втікача Віктора Януковича переслідував учасників Революції Гідності, але після 2019 року очолив підрозділ ДБР у справах Майдану.

За словами адвоката Ігоря Голованя, зараз Яблонський є головним виконавцем замовлення щодо переслідування Петра Порошенка, зокрема, намагаючись інкримінувати п’ятому президенту причетність до Харківських угод і анексії Криму.

“Сьогодні вже вдруге не відбулося судове засідання. Є такий підрозділ Державного бюро розслідувань — так званий підрозділ Майдану. І такий верх цинізму нашої влади, що слідчий, на прізвище Яблонський, який відомий своєю антимайданівською діяльністю, своїм переслідуванням учасників Майдану, має розслідувати справи Майдану. Це розслідування йде без особливого успіху”, – повідомляє адвокат.

Головань вказує, що Яблонський намагається “звинуватити Петра Порошенка в рамках історії з політичними переслідуваннями, яке чинна влада і покійний тепер Портнов як консультант розпочали з 2019 року”.

“Зараз Яблонський розсилає різного роду запити, проводить обшуки, і у всіх цих документах пише безпідставні звинувачення стосовно Порошенка та інших учасників Революції Гідності”, – констатує адвокат.

Нагадаємо, раніше джерела Букв у Верховній Раді України надали нам запит від ДБР, в якому фактично викладено зміст обвинувачення проти лідера “Євросолідарності” та п’ятого президента України Петра Порошенка. Підписав документ слідчий Артем Яблонський.

На прізвище слідчого звернув увагу народний депутат з фракції “Європейська Солідарність” Ростислав Павленко.

“Після публікації видання “Букви” чергового пасквіля “державного бюро репресій” на Петра Порошенка, поцікавився, хто ж такий той Артем Яблонський, хто оту паскудь підписав. Виявляється, людина таки особливих талантів. Його називають серед прокурорів, які намагалися саджати майданівців – тому на посаду до прокуратури йому було зась. Зате у ДБР таким – дорога і почьот. Може, ще й грамоту дадуть. Або й у званні повисять. К праздніку”, – зауважив Павленко.

З’ясувалось, що Яблонський раніше працював у прокуратурі та переслідував учасників Революції Гідності. Громадський активіст Олександр Лємєнов повідомляв, що люстровані після Майдану прокурори стали поновлюватися на посадах після 2019 року. Ті ж, хто не зміг повернутися в прокуратуру – пішли працювати в ДБР.

Згодом джерело Букв надало копію документа, що свідчить про запит ДБР до Міністерства закордонних справ України в межах розслідування проти Петра Порошенка справи за ст. 111 КК України (Державна зрада). На ньому теж стоїть підпис Яблонського.

Дослідники з Китаю забезпечили надлюдський зір, створивши контактні лінзи, котрі дозволяють бачити інфрачервоне світло. На відміну від нічних окулярів, нові лінзи не потребують живлення, а через свою прозорість одночасно дозволяють бачити інфрачервоне і звичайне світло.

У травні Європейська Комісія запропонувала ввести новий адміністративний збір у розмірі 2 євро за кожну посилку, що надходить до ЄС з-за меж Союзу, зокрема з Китаю. Це стосується переважно замовлень з онлайн-платформ Temu та Shein, які надсилають товари безпосередньо від виробника до споживача, минаючи посередників та склади.

Адміністрація Дональда Трампа відкликала дозвіл Гарвардського університету на прийом іноземних студентів у межах Програми студентів та обміну (SEVP), різко загостривши протистояння щодо автономії вишу.

Під час бойових дій в Україні загинув громадянин Італії, який служив у складі Інтернаціонального легіону.

Месенджер Telegram, заснований Павлом Дуровим, у 2024 році вперше вийшов на річний прибуток, заробивши 540 млн доларів. Виручка компанії, яка базується в Дубаї, зросла до 1,4 млрд доларів порівняно з 343 млн доларів у 2023 році.