Слони для спілкування одне з одним використовують імена — дослідження

Джерело: The Guardian 

Нові дослідження свідчать, що слони мають здатність використовувати індивідуальні імена для спілкування одне з одним. Це робить їх одними з перших нелюдських створінь, які винаходять імена для своїх родичів.

Відкриття зробила міжнародна команда дослідників, яка опублікувала його в журналі Nature Ecology & Evolution. Вчені використали алгоритм штучного інтелекту для аналізу звуків двох диких стад африканських саванних слонів у Кенії.

Виявилося, що слони використовують певні звуки для звертання до конкретних тварин. Також вони розпізнають і реагують на виклики, адресовані їм, ігноруючи ті, що призначені іншим.

За словами провідного автора дослідження Майкла Пардо, слони можуть визначити, чи було звернення призначене для них, просто почувши його.

Команда дослідників проаналізувала звуки слонів, записані в кенійському національному заповіднику Самбуру та національному парку Амбоселі з 1986 по 2022 рік. Використовуючи алгоритм машинного навчання, вони ідентифікували 469 різних звуків.

Слони видають широкий спектр звуків: від гучного сурміння до тихого гуркоту, непомітного для людського вуха. Імена найчастіше використовувалися на великій відстані та дорослими, коли вони зверталися до молодих слонів. Це свідчить про те, що для вивчення цього явища можуть знадобитися роки.

Дослідження засвідчило, що найпоширенішим звуком був гармонійно насичений низькочастотний. Коли дослідники відтворили запис слону, в якому його друг чи член сім’ї вигукував його ім’я, тварина реагувала позитивно та енергійно. Однак слон виявляв набагато менший інтерес до звуків, адресованих іншим.

Це свідчить про те, що слони та люди, як відомо нині, є єдиними савцями, які винаходять довільні імена для інших, а не просто копіюють звуки одержувача. За словами старшого автора дослідження Джорджа Віттемєра, надані докази вказують на те, що слони мають здатність до абстрактного мислення.

Дослідники закликали до додаткових досліджень еволюційного походження цього таланту називати імена. До того ж, предки слонів відокремилися від приматів і китоподібних приблизно 90 мільйонів років тому.

Попри значні відмінності, люди та слони мають багато спільного. Наприклад, розширені родини з насиченим соціальним життям та високорозвинений мозок, зазначив генеральний директор Save the Elephants Френк Поуп. Він наголосив, що відкриття того, що слони використовують імена одне для одного, ймовірно, лише початок майбутніх одкровень.

3 червня у своєму будинку в центрі Лос-Анджелеса помер найстарший чоловік у США Моррі Маркофф. Йому було 110 років. 

19 червня британському політику, колишньому прем’єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону виповнюється 60 років. В особі цього лідера Україна отримала від Великої Британії безпрецедентну підтримку з початку повномасштабного вторгнення російських військ. Він не лише одним з перших здійснив візит до охопленої вогнем держави, але й посилив оборону України, домігшись погодження низки необхідного озброєння.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.