Словаччина долучиться до будівництва водогону у Дніпропетровській області

Джерело: Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України 

Уряд Словаччини надав Україні 200 тисяч євро на будівництво водогону у Дніпропетровській області. Відповідну угоду про благодійну допомогу країна підписала із Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України.

Кошти скерують на експериментальний проєкт будівництва магістрального водогону. Його реалізують відповідно до постанови Кабміну №566 від 6 червня 2023 року.

“Проєкт спрямовано на мінімізацію наслідків знищення Каховської ГЕС військами РФ, і це вперше в історії України, коли будуємо масштабний проєкт за такий короткий час. Загальну вартість проєкту зараз оцінюємо орієнтовно у 13,5 млрд грн і вперше отримали грошову допомогу від іноземних партнерів”, – наголосили у відомстві.

Першу нитку водогону вже запущено на ділянці Інгулець – Південне водосховище. Вона змогла забезпечити 25% потреб у питній воді для Кривого Рогу.

У листопаді цього року мають намір завершити будівництво 145 кілометрового водогону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.

Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.