У Словаччині відбудеться тиждень українського кіно

Джерело: Державне агентство України з питань кіно
У межах місяця української культури у Словаччині відбудеться тиждень українського кіно.
Захід відбуватиметься з 3 по 10 вересня. Протягом семи днів глядачі матимуть змогу побачити відомі художні та документальні українські стрічки про російсько-українську війну.
Відкриє тиждень українського кіно показ сюжету про представників кіноіндустрії, які з початку повномасштабного вторгнення РФ боронять Україну в лавах ЗСУ.
У день відкриття глядачі також зможуть побачити воєнну екшн-драму “Мирний-21/Myrnyi-21” режисера Ахтема Сеітаблаєва, який служить у лавах ЗСУ. Ця стрічка розповідає про героїчний опір луганського прикордонного загону російській агресії у 2014 році.
Також під час заходу буде представлено і ряд документальних військових картин, які гідно представили Україну на міжнародній арені та здобули численні нагороди.
Усі фільми транслюватимуться в українському дубляжі зі словацькими чи англійськими субтитрами. Вхід вільний.
Покази фільмів відбуватимуться у двох містах:
- 3 – 6 вересня 2023 року – у Братиславі, у Словацькій національній галереї.
- 7 – 10 вересня – у місті Кошице, в центрі Kino Úsmev.
Окрім того, у межах тижня українського кіно відбудеться дискусійна панель на тему копродукції та індустріальної співпраці України та Словаччини.
- У Нью-Йорку відбудуться спеціальні покази української стрічки режисерки Марини Ер Горбач – “Клондайк”.
- У Туреччині в межах “Днів кіно в кінотеатрах” відбудеться безоплатний показ українського фільму режисерки Марини Ер Горбач – “Клондайк”.
- На 80-му кінофестивалі у Венеції відбудеться світова премʼєра стрічки української режисерки Анни Бурячкової “Назавжди-Назавжди”.
14 липня у Кишиневі стартував установчий семінар міжнародного проєкту, присвяченого збереженню та сталому управлінню Дністром — однією з головних транскордонних річок Східної Європи. Захід відкрив новий етап українсько-молдовської співпраці у водному секторі.
Компанія xAI, заснована американським розробником та підприємцем Ілоном Маском, отримала масштабне замовлення від Міністерства оборони США. Контракт може сягнути 200 мільйонів доларів та передбачає створення спеціалізованих рішень із використанням штучного інтелекту для державних потреб – зокрема у розвідці та галузі безпеки.
Штучний інтелект стрімко змінює спосіб, у який люди шукають інформацію в інтернеті, трансформуючи те, як користувачі орієнтуються у вебпросторі. Замість традиційних пошукових систем вони дедалі частіше звертаються до чат-ботів, котрі дають готові відповіді, а не перелік посилань, за якими можна перейти.
Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.
На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі.