Словаччина готова продовжити заборону на імпорт агропродукції з України
Джерело: TASR
У Словаччині заявили, що готові продовжити заборону на імпорт сільськогосподарської продукції з України. Країна погрожує застосувати такі заходи у випадку, якщо Єврокомісія (ЄК) не знайде відповідного способу впоратися з надлишком українського зерна в Європі.
Міністр сільського господарства та сільського розвитку Ріхард Такач сказав, що вже провів розмови з віцепрезидентом Європейської комісії Марошем Шефчовичем та єврокомісаром з питань сільського господарства Янушем Войцеховським.
Також під час першого робочого візиту до Брюсселя міністр провів переговори зі своїми колегами з країн Вишеградської четвірки (V4) (Чехія, Угорщина, Польща, Словаччина) та Австрії.
За його словами, тема імпорту українського зерна в європейські країни звучала на всіх зустрічах.
- На території Словаччини перевізники блокують рух вантажівок через пункт пропуску “Вишнє-Нємецке”.
- Переговори між Україною та Польщею у понеділок, 13 листопада, стосовно розблокування пунктів пропуску для вантажного пропуску через страйк польських перевізників не дали результату. Українська сторона запропонувала компромісні кроки.
- На кордоні з Польщею створили штаб для допомоги українським водіям, які залишаються заблокованими понад десять днів через польських страйкарів. Їх мають забезпечити їжею, питною водою, медикаментами і пальним.
- Польщу може покарати Європейська комісія, якщо країна не розв’яже питання блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною. Речник Єврокомісії наголосив, що офіційно вони не коментуватимуть заходи, які можуть застосувати проти Варшави.
Протягом минулої доби відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 8 ракетних та 68 авіаційних ударів, здійснив 87 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.
За період із січня по листопад 2023 року громадяни РФ скупили у Грузії 5780 квартир.
4 грудня міністр оборони Рустем Умєров зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі.
Збройовий концерн Rheinmetall отримав масштабне замовлення на підтримку України артилерійськими боєприпасами. Дюссельдорфському технічному підприємству доручено постачити Києву артилерійські снаряди на суму близько 142 мільйонів євро.
У Центрі національного спротиву попередили, що росіяни намагаються взяти під контроль тимчасово захоплені території України, тож нині продовжують шукати членів українське підпілля.