Словаччина готова продовжити заборону на імпорт агропродукції з України
Джерело: TASR
У Словаччині заявили, що готові продовжити заборону на імпорт сільськогосподарської продукції з України. Країна погрожує застосувати такі заходи у випадку, якщо Єврокомісія (ЄК) не знайде відповідного способу впоратися з надлишком українського зерна в Європі.
Міністр сільського господарства та сільського розвитку Ріхард Такач сказав, що вже провів розмови з віцепрезидентом Європейської комісії Марошем Шефчовичем та єврокомісаром з питань сільського господарства Янушем Войцеховським.
Також під час першого робочого візиту до Брюсселя міністр провів переговори зі своїми колегами з країн Вишеградської четвірки (V4) (Чехія, Угорщина, Польща, Словаччина) та Австрії.
За його словами, тема імпорту українського зерна в європейські країни звучала на всіх зустрічах.
- На території Словаччини перевізники блокують рух вантажівок через пункт пропуску “Вишнє-Нємецке”.
- Переговори між Україною та Польщею у понеділок, 13 листопада, стосовно розблокування пунктів пропуску для вантажного пропуску через страйк польських перевізників не дали результату. Українська сторона запропонувала компромісні кроки.
- На кордоні з Польщею створили штаб для допомоги українським водіям, які залишаються заблокованими понад десять днів через польських страйкарів. Їх мають забезпечити їжею, питною водою, медикаментами і пальним.
- Польщу може покарати Європейська комісія, якщо країна не розв’яже питання блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною. Речник Єврокомісії наголосив, що офіційно вони не коментуватимуть заходи, які можуть застосувати проти Варшави.
Компанія Google виправила проблему з відображенням українських військових об’єктів на своїх картах. Тепер вони більше не відображаються для користувачів. Про це повідомив Андрій Коваленко, керівник Центру протидії дезінформації при РНБО.
У соцмережах поширюються відео, як російські солдати їдять консерви з Північної Кореї.
З початку дії воєнного стану в Україні більше ніж 40 громадян загинули під час нелегального перетину кордону через важкодоступні гірські ділянки або річки, зокрема річку Тиса на Закарпатті.
Жінка, що під час повітряної тривоги у Києві вихваляла російські атаки, отримала підозру за виправдовування збройної агресії РФ проти України.
6 листопада в соціальних мережах з’явилися повідомлення про нібито розшук Сергія Стерненка, громадського діяча та волонтера, Приморським ТЦК та СП Одеси. 7 листопада вранці Стерненко заявив, що він дізнався про розшук не від правоохоронних органів, а з проросійських медіа “Страна.ua” та “Russia Today”.