Словаччина озброює Україну заради економічного зростання – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Міністр оборони Словаччини наполягає на значному збільшенні виробництва боєприпасів. І попри те, що його уряд рішуче відмовляється озброювати Україну, снаряди словацького виробництва потрапляють саме туди.
Країна Центральної Європи прагне активно розвивати оборонний сектор, розраховуючи, що це стане одним із двигунів економіки. Зокрема, виробництво снарядів має зрости до 200 000 вже наступного року, зауважив міністр оборони та близький соратник прем’єр-міністра Роберта Фіцо, Роберт Калиняк.
Однак, зауважується, уряд не має повного контролю над тим, куди потрапляють снаряди, оскільки, за словами міністра, покупці самі вирішують, що робити з купленими боєприпасами.
Калиняк заперечив, що продаж Україні снарядів словацького виробництва безпосередньо чи через третіх осіб суперечить позиції уряду, який виступає проти військової допомоги Києву.
У нашій політичній декларації йдеться про те, що ми не будемо надавати безплатну військову допомогу Україні, тому що цим ми будемо підтримувати війну, — пояснив міністр. — Але ми не будемо обмежувати оборонне виробництво, якщо воно підтримує ВВП. Інакше, роблячи це, я б завдав шкоди інтересам Словаччини.
Уряд Фіцо припинив прямі військові постачання Україні з власних запасів. Його попередники відправляли Києву боєприпаси, танки, С-300 і навіть парк МіГ-29. Однак Фіцо заявив, що його уряд не блокуватиме поставки зброї та боєприпасів від приватних виробників.
Колишній міністр оборони Ярослав Над заявив, що переважна більшість продукції словацьких заводів із виробництва 155-мм боєприпасів спрямовують в Україну.
Раніше президент Словаччини Петер Пеллегріні повідомив, що країна бере безпосередню участь в ініціативі Чехії з закупівлі боєприпасів для України. Нині закуплені снаряди модернізують на виробничих потужностях Словаччини. У той самий час, словацький уряд під керівництвом Роберта Фіцо звинуватив своїх попередників у “диверсії”, через надання Україні військової допомоги – літаків та ППО.
- Словаки, обурені відмовою свого уряду надати військову допомогу Україні, зібрали вже понад 4 мільйони євро на закупівлю боєприпасів для української армії.
- 6 березня уряд Чехії заявив, що припиняє спільні засідання із кабінетом міністрів Словаччини на найближчі місяці через розбіжності стосовно українських питань.
- Міністерство внутрішніх справ Словаччини оголосило про рішення уряду спорядити до України нову партію гуманітарної допомоги на суму 203 492 євро на зимовий період.
- Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо не блокував початок перемовин щодо вступу України в ЄС.
5 грудня 2024 року у залізничному районі міста Брянськ (РФ) почалася пожежа. У наслідок згоріли два магістральні тепловози, що забезпечували логістичні потреби російської окупаційної системи.
Президент Франції Емманюель Макрон лобіює ідею міжнародної миротворчої місії для України, котра може залучити 40 тисяч військових. Ця ініціатива має стати гарантією безпеки на тлі можливого перемир’я, однак Кремль поки що не демонструє готовності до поступок.
Агентство протиракетної оборони США вперше успішно перехопило балістичну ракету середньої дальності, запущену з повітря, під час випробування біля узбережжя Гуама, повідомили в Пентагоні.
Українські артилеристи буквально встановили світовий рекорд, уразивши ціль на відстані 70 км під час бою. Результат став можливим завдяки використанню польських САУ, що входять до складу українських підрозділів, та снарядів Vulcano GLR.
У Запоріжжі під час пошуково-рятувальних робіт на лінію Служби порятунку “101” зателефонували дві жінки, котрі повідомили, що перебувають під завалами зруйнованої будівлі.