Словацький прем’єр Фіцо невдовзі повернеться до роботи

Джерело: RTVS

Невдовзі до роботи “на повну потужність” повернеться прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо. Він активно готується до саміту лідерів Євросоюзу.

За словами віцепрем’єра Словаччини Роберта Каліняка, стан Фіцо суттєво покращився. Проте після нападу у травні він матиме постійні наслідки для діяльності його опорно-рухового апарату.

Каліняк припустив, що “не все може піти за планом”, кажучи про повернення Фіцо на публіку.

Передумови

У середу, 15 травня, прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо зазнав поранень внаслідок стрілянини після засідання уряду. Попередньо, нападником міг бути 71-річний словацький письменник та активіст. Його затримали на місці злочину. Повідомлялося, що Юрай Цинтула, який, за даними ЗМІ, стріляв у прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, міг належати до проросійської воєнізованої групи Slovenskí Branci.

На відео, розповсюджених у соцмережах, затриманий каже, що не згоден з політикою влади Словаччини та її ставленням до державних ЗМІ. Напад на Фіцо стався вдень 15 травня, коли у парламенті почались обговорення пропозиції уряду про ліквідацію суспільного мовника Словаччини RTVS.

Влада країни відреагувала на інцидент, скликавши засідання ради державної безпеки та кабінету.

Вже 31 травня Фіцо вивезли з лікарні й зараз йому забезпечили “догляд вдома”.

У НЕК “Укренерго” поінформували про скасування аварійних відключень в Україні. Обмеження електропостачання не діють.

Жителі Анапи записали відеозвернення до президента РФ Володимира Путіна з вимогою відправити “професійні ресурси” для ліквідації наслідків розливу нафтопродуктів після катастрофи російських танкерів у Чорному морі.

Протягом трьох тижнів у Кривому Розі працювали 19 додаткових команд, які прибули із Київської, Харківської, Полтавської, Черкаської, Житомирської, Тернопільської, Волинської, Рівненської, Івано-Франківської, Закарпатської та Хмельницької областей. Зрештою, у місті відновили теплопостачання, повідомив міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

Нові дослідження свідчать, що кільця Сатурна можуть бути значно старшими, ніж це вважалося раніше, – можливо, такими ж давніми, як і сама планета.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.