«Служба в ЗСУ не є індульгенцією»: Симороз розкритикував Дениса Єрмака за продаж держпосад
Джерело: Кирило Буданов в інтерв’ю “Українській правді”
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов зазначив, що попри те, що брат керівника Офісу президента України Андрія Єрмака Денис брав участь в обороні Києва на початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації, “суспільство не любить його медійно”. Ветеран війни, громадський активіст Олег Симороз прокоментував цю заяву.
Так, за словами Буданова, протягом війни, розв’язаної РФ, він бачив багато людей, яких “суспільство не дуже любить медійно”. Однак, як зауважив очільник ГУР, вони брали участь в абсолютно різних подіях, які змінювали ті чи інші епізоди цієї війни. Зокрема серед таких людей Буданов назвав Дениса Єрмака.
“Я бачив його під час перших же днів оборони Києва. Він на Ірпені працював зі снайперською (гвинтівкою – ред.). Коли я його побачив, то був дуже здивований, знаючи, хто він. І тут людина працює”, – розповів глава української розвідки.
Своєю чергою, активіст Олег Симороз відреагував на цю заяву, наголосивши, що таке ставлення суспільства до Дениса Єрмака пов’язане з тим, що він займався продажем державних посад.
“…Денис Єрмак після призначення його брата Андрія в Офіс президента, займався продажем державних посад, що було зафіксовано на відео. І уникнув він кримінальної відповідальності лише через високу посаду свого брата”, – написав він.
При цьому Симороз зауважив, що служба в лавах ЗСУ не виправдовує корупцію.
“Тому так, як ветеран ЗСУ, я хочу закцентувати увагу на тому, що служба в Збройних Силах не є індульгенцією, вона не може виправдовувати корупціонерів”, – підкреслив він.
- Згідно з результатами опитування, у середньому 78% українців заявили, що вважають президента напряму відповідальним за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях. Здебільшого люди старшого віку більш вимогливі до глави держави, ніж молодь.
- Національне агентство з питань запобігання корупції відкрило доступ до Реєстру осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, із врахуванням безпекових аспектів.
- Посадовці адміністрації президента США Джо Байдена набагато більше стурбовані корупцією в Україні, ніж публічно це визнають, випливає із конфіденційного документа США, отриманого Politico.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.