Сьогодні – 1000-й день повномасштабного вторгнення Росії в Україну

Джерело: Букви
1000 днів тому Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну.
Протягом 1000 днів бойові дії велись на сході, півдні та південному сході України. Ключовими зонами активних боїв були Луганська, Донецька, Херсонська та Запорізька області, а також райони навколо Києва і Харкова. Особливо важкими стали бої за Бахмут, Маріуполь, Ізюм і Харків.
Важливим етапом стало звільнення Київщини та Чернігівщини в перші місяці війни, а також масштабна контрнаступальна операція в Херсоні – протягом вересня – жовтня 2022 року ЗСУ звільнили понад 11 000 км² окупованої території.
За даними Офісу генпрокурора, внаслідок повномасштабної збройної агресії РФ постраждали понад 2294 дітей. Станом на ранок 19 листопада 2024 року, 592 дитини загинули та понад 1702 дістали поранення різного ступеня тяжкості.
За даними ООН, в результаті війни загинуло понад 9 тисяч цивільних осіб, хоча реальна кількість може бути значно вищою. Понад 15 мільйонів українців були змушені покинути свої домівки, ставши внутрішньо переміщеними особами або біженцями за кордоном.
За підрахунками Генштабу, станом на 19 листопада 2024 року, окупанти втратили близько 724 050 (+1 610 за добу).
- Триває 1000-на доба повномасштабної російсько-української доби. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 724 тисячі осіб.
- Пізно ввечері 18 листопада російські окупаційні війська вдарили безпілотниками по гуртожитку у Глухові на Сумщині. Є жертви та поранені.
За повідомленням ЗМІ, США готові визнати Кримський півострів російською територією у межах мирної угоди між Україною та РФ.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 18 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 65 бойових зіткнень.
Уряд України опублікував текст меморандуму щодо угоди про економічне партнерство між Україною та США, у межах якої буде створено Фонд інвестицій у відбудову Української держави.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.