Сьогодні генерал-лейтенанту Михайлу Забродському виповнився 51 рік: біографія і діяльність

Джерело: Букви

Сьогодні, 24 січня, генерал-лейтенанту, заступнику Головнокомандувача ЗС України Михайлу Забродському виповнився 51 рік.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний на своїй сторінці у Facebook привітав з Днем народження свого друга, опублікувавши фото з Михайлом та підписавши: “З Днем народження, Михайле Забродський. Дякую за дружбу та науку. Дякую, що поруч”.

Зображення: Валерій Залужний/Facebook

Михайло Забродський народився 24 січня 1973 року в Дніпрі у сім’ї військових. У 1989 році закінчив середню школу.

З 1989 року по 1994 рік здобував військову освіту у Санкт-Петербурзі, у Військово-космічній академії ім. Можайського, далі протягом п’яти років служив за контрактом у РФ.

Згодом повернувся до України, де й почав службу в 95-ій окремій аеромобільній бригаді, в якій пройшов військові посади від командира взводу до начальника штабу-першого заступника командира 13-го окремого аеромобільного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади.

У 2005-2006 роках став слухачем коледжу Командування армії та штабу США.

У 2007 році Михайла Забродського призначено на посаду начальника штабу-першого заступника командира 95-ї окремої аеромобільної бригади, на якій проходив службу до 2012 року.

Восени 2009 року призначений на посаду командира національного українського миротворчого контингенту у Косові, що входив до складу українсько-польського миротворчого батальйону.

У грудні 2012 року призначений командиром 95-ї окремої аеромобільної бригади.

В грудні 2014 року призначений командувачем Високомобільних десантних військ ЗС України. В серпні 2015 року йому присвоєно військове звання генерал-майора. А вже у 2016 році присвоєно військове звання генерал-лейтенанта.

У 2017 році закінчив Національний університет оборони України та здобув оперативно-стратегічний рівень освіти.

В червні 2018 року призначений командувачем Десантно-штурмових військ ЗС України.

З серпня 2019 року прикомандирований до Верховної Ради України із залишенням на військовій службі для здійснення повноважень народного депутата України.

В період 2019-2023 років  був першим заступником голови Комітету Верховної Ради України з національної безпеки, оборони та розвідки.

В березні 2023 року за власним бажанням склав повноваження народного депутата України.

У квітні 2023 року призначений заступником Головнокомандувача ЗСУ.

  • У Головному управлінні розвідки Міноборони України розповіли історію Героя України полковника Олега Бабія, котрий загинув під час виконання бойового завдання. В останньому бою його підрозділ знешкодив три ворожі літаки ТУ-22, які бомбили Україну.
  • В Україні триває 700-та доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час українські військові знищили більш як 378 тисяч російських загарбників.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.

29 лютого у 6-поверховій будівлі Бангладешу з ресторанами та магазинами виникла пожежа, внаслідок якої загинуло 45 осіб, та ще десятки зазнали поранень.

За даними ЗМІ Головнокомандувач ЗС Великої Британії адмірал Ентоні Радакін таємно допоміг українським військовим атакувати російські кораблі.

У Росії заявили про намір збільшити виробництво літаків дальнього радіолокаційного виявлення А-50. Водночас аналітики ISW сумніваються у таких можливостях РФ.

В Україні триває 737-ма доба повномасштабного вторгнення військ РФ. За цей час українські захисники вбили та поранили понад 414 тисяч окупантів.