Сьогодні рівень споживання електроенергії продовжує зростати – «Укренерго»
Джерело: “Укренерго”
Станом на ранок 12 січня споживання електроенергії зростає – впродовж дня в енергосистемі можливий дефіцит.
Вчора, 11 січня, добовий максимум споживання зафіксовано вдень після 10:00. Він був на 3,1% нижчим за відповідний показник 10 січня.
Сьогодні споживання знову зростає. Станом на 9:30, споживання вже майже на 1% вище, ніж вчора в той самий час. Причини – похолодання та заживлення споживачів, яке ще триває в знеструмлених негодою регіонах. Ці фактори продовжують створювати додаткове навантаження як на обладнання електростанцій, так і на мережі передачі та розподілу електроенергії.
В “Укренерго” закликали споживачів протягом дня не вмикати потужні електроприлади одночасно.
Наразі електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання споживачів.
Але протягом дня Диспетчерський центр “Укренерго” прогнозує можливий дефіцит в енергосистемі – 2,8%. Для покриття буде задіяна вся потужність працюючих в системі електростанцій. Введення графіків обмеження споживачів не планується.
Для покриття високого рівня споживання всі види електростанцій зараз працюють на максимально можливій, станом на зараз, потужності. Але їх можливості обмежені. Хоча сонячна та вітряна погода сьогодні сприяє роботі електростанцій на ВДЕ, але протягом доби в аварійний ремонт вийшло два блоки на теплових електростанціях.
“Просимо споживачів найближчими днями особливо уважно поставитись до використання енергомістких електроприладів протягом всього дня, з 09:00 до 20:00. Щоб допомогти енергосистемі працювати збалансовано в складних умовах, споживайте електроенергію ощадливо”, – наголосили у компанії.
Пропускна здатність високовольтних мереж “Укренерго” достатня для покриття наявного попиту.
Негода продовжує додавати пошкоджень. Ремонтні бригади обленерго працюють цілодобово. Відновлення затримує як низька температура, так і велика кількість завданих негодою пошкоджень – повалених опор, чисельних обривів проводів.
Імпорт електроенергії здійснюється вдень та ввечері зі Словаччини, Румунії та Молдови. Загальний обсяг імпорту складає 5 563 МВт*год з максимальною потужністю в окремі години до 715 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.
Експорт сьогодні не здійснюється.
- За інформацією Міненерго в Україні унаслідок негоди без електропостачання залишились споживачі 229 населених пунктів у 6 областях.
- Компанія-енергопостачальник Yasno з Києва планує розпочати відключення боржників від електроенергії з 29 січня.
- Кабінет Міністрів України відповідною постановою скасував мораторій на відключення електропостачання та нарахування пені на борги за комуналку.
Європейська комісія висловила критику на адресу телемарафону «Єдині новини», зокрема щодо його фінансування з державного бюджету та об’єктивності. Брюссель у жовтні офіційно озвучив занепокоєння цією ситуацією, що може мати значні наслідки для України.
20-річна Софі Рейн стала сенсацією після того, як поділилася своїм річним доходом у $43 мільйони, отриманим завдяки публікаціям на платформі OnlyFans. Попри критику, молода модель впевнена, що її діяльність не суперечить християнським цінностям.
У Великій Британії вперше пацієнтам з апное сну встановили імплант, який за допомогою стимуляції нервів язика допомагає краще дихати під час сну. Пристрій під назвою Genio, розроблений компанією Nyxoah, контролюється через спеціальний додаток.
Юний індієць Гукеш Доммараджу став наймолодшим в історії абсолютним чемпіоном світу з класичних шахів, здобувши перемогу над Діном Ліженем із рахунком 7,5:6,5 у фіналі, що відбувся в Сінгапурі.
Молдавські спецслужби підозрюють російського олігарха Романа Абрамовича у причетності до порушень під час президентських виборів та референдуму щодо євроінтеграції в Молдові. Згідно з доповіддю Служби інформації та безпеки (SIS), представленою 13 грудня директором Александру Мустяце, Росія втручалася у виборчий процес через підкуп виборців, кібернапади на виборчу інфраструктуру та мережу пропаганди на платформах Telegram, TikTok та YouTube.