Сьогодні рівень споживання електроенергії продовжує зростати – «Укренерго»

Джерело: “Укренерго”

Станом на ранок 12 січня споживання електроенергії зростає – впродовж дня в енергосистемі можливий дефіцит.

Вчора, 11 січня, добовий максимум споживання зафіксовано вдень після 10:00. Він був на 3,1% нижчим за відповідний показник 10 січня.

Сьогодні споживання знову зростає. Станом на 9:30, споживання вже майже на 1% вище, ніж вчора в той самий час. Причини – похолодання та заживлення споживачів, яке ще триває в знеструмлених негодою регіонах. Ці фактори продовжують створювати додаткове навантаження як на обладнання електростанцій, так і на мережі передачі та розподілу електроенергії.

В “Укренерго” закликали споживачів протягом дня не вмикати потужні електроприлади одночасно.

Наразі електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання споживачів.

Але протягом дня Диспетчерський центр “Укренерго” прогнозує можливий дефіцит в енергосистемі – 2,8%. Для покриття буде задіяна вся потужність працюючих в системі електростанцій. Введення графіків обмеження споживачів не планується.

Для покриття високого рівня споживання всі види електростанцій зараз працюють на максимально можливій, станом на зараз, потужності. Але їх можливості обмежені. Хоча сонячна та вітряна погода сьогодні сприяє роботі електростанцій на ВДЕ, але протягом доби в аварійний ремонт вийшло два блоки на теплових електростанціях.

“Просимо споживачів найближчими днями особливо уважно поставитись до використання енергомістких електроприладів протягом всього дня, з 09:00 до 20:00. Щоб допомогти енергосистемі працювати збалансовано в складних умовах, споживайте електроенергію ощадливо”, – наголосили у компанії.

Пропускна здатність високовольтних мереж “Укренерго” достатня для покриття наявного попиту.

Негода продовжує додавати пошкоджень. Ремонтні бригади обленерго працюють цілодобово. Відновлення затримує як низька температура, так і велика кількість завданих негодою пошкоджень – повалених опор, чисельних обривів проводів.

Імпорт електроенергії здійснюється вдень та ввечері зі Словаччини, Румунії та Молдови. Загальний обсяг імпорту складає 5 563 МВт*год з максимальною потужністю в окремі години до 715 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.

Експорт сьогодні не здійснюється.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.

В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Експерти з питань безпеки заявили, що стався “фундаментальний збій безпеки”, оскільки озброєний чоловік зміг наблизитися до Дональда Трампа достатньо близько, щоб вистрелити під час мітингу передвиборчої президентської кампанії.