Сотні колишніх колумбійських військових воюють на боці ЗСУ проти РФ – AP
Джерело: Associated Press
Збройні сили Колумбії десятиліттями борються з наркокартелями та повстанськими групами, завдяки чому їхні солдати є одними з найдосвідченіших у світі. Нині сотні колишніх військових прямують на допомогу Україні у повномасштабній війні проти РФ.
Професійні військові з Колумбії поповнюють ряди добровольців з усього світу, які відгукнулися на заклик президента України Володимира Зеленського до іноземних бійців приєднатися до ЗСУ у повномасштабній війні проти РФ.
Чисельність армії Колумбії становить 250 тисяч осіб. Щороку на пенсію вирушають близько 10 тисяч військових — саме вони поповнюють лави добровольців.
Журналісти акцентують, що колумбійська армія — одна з найдосвідченіших у світі. Десятиліттями Збройні сили країни борються із наркокартелями та повстанськими угрупованнями.
Відставні колумбійські солдати почали вирушати за кордон на початку 2000-х років, щоб працювати на американських військових, які захищають інфраструктуру, зокрема нафтові свердловини в Іраку. Колумбійських військових у відставці також наймали інструкторами в ОАЕ, вони приєдналися до битви в Ємені проти підтримуваних Іраном хуситів.
На початку 2022 року влада заявила, що до України прибули 20 тисяч осіб із 52 країн. У межах секретності, нині не повідомляється, скільки їх на полі бою, однак, зауважується, що профіль бійців змінився.
Перші хвилі добровольців були переважно з пострадянських чи англомовних країн. Володіння російською чи англійською полегшило їм інтеграцію в українську армію.
У той час як генерали в Колумбії отримують приблизно 6000 доларів на місяць у вигляді зарплати та бонусів, стільки ж, скільки й урядовий міністр, рядовий особовий склад обходиться набагато скромнішим доходом. Капрали в Колумбії отримують базову зарплату близько 400 доларів на місяць, а досвідчені сержанти можуть заробляти до 900 доларів. Зараз мінімальна зарплата в Колумбії становить 330 доларів.
Водночас в Україні будь-який військовослужбовець, незалежно від громадянства, має право на місячний оклад до 3300 доларів залежно від звання та роду служби. Вони також мають право на компенсацію до 28 660 доларів, якщо отримали поранення, залежно від тяжкості травми. Якщо вони загинуть під час бойових дій, їхні родини отримають компенсацію в розмірі 400 000 доларів.
Чутки про набір до української армії поширюються в Колумбії здебільшого через соціальні мережі. Деякі добровольці, які вже воюють в Україні, діляться інформацією через WhatsApp чи TikTok.
У листопаді 2023 року ми повідомляли, що до лав Інтернаціонального легіону ЗСУ приєдналися кілька сотень ветеранів армії Колумбії – другої найбільшої армії в Південній Америці.
- Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна зауважила, що після перемоги України у війні з РФ приблизно чотири мільйони осіб будуть дотичними до ветеранської політики.
- Під час онлайн-зустрічі з очільником МОЗ України Віктором Ляшком канцлерка уряду Литви Гедре Бальчітіте повідомила, що її країна виділить 6 мільйонів євро на розвиток української системи реабілітації.
- НАТО продовжує надавати допомогу Збройним силам України у сфері психологічної підтримки військовослужбовців.
- У Києві представили застосунок TrenVet для допомоги у реабілітації ветеранів.
- Орендодавець у Києві відмовив подружжю, дізнавшись, що чоловік перебуває в інвалідному візку внаслідок поранення. Воїн-доброволець з Грузії став на захист України з першого дня повномасштабного вторгнення РФ, під час одного з боїв втратив обидві ноги.
На території РФ знищено склад, на якому зберігались деталі до дронів типу Shahed-136. Сума збитків росіянам становить близько 16 мільйонів доларів.
В Інституті вивчення війни відреагували на страту українських військових, зазначивши, що російські командири підтримують такі страти, що є явним порушенням міжнародного права.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.
Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.
Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією