Союзники підтримуватимуть Україну – Зеленський заявив про «поганий сигнал для Путіна»

Джерело: пресконференція Володимира Зеленського у Парижі
27 березня, перебуваючи з візитом у Франції, президент Володимир Зеленський прокоментував результати саміту у Парижі, констатувавши, що згуртованість світових лідерів у підтримці України є поганим сигналом для глави РФ Володимира Путіна.
Вважаю саміт дуже мотивуючим… Мій діалог з лідерами мотивує… Вважаю, що лідери нас не кидають, а підтримуватимуть Україну. Це поганий сигнал для Путіна, — наголосив Зеленський під час пресконференції після переговорів з лідерами “коаліції охочих”, де обговорювалися шляхи зупинення війни та посилення довготривалої військової підтримки України.
Він заявив, що Україна – сильна країна, яка дійсно хоче миру.
Ми не збираємось здаватися, здавати свої землі, свою незалежність. Путін так просто з нами не зможе. І тому настрій в мене дуже нормальний. Ми не наодинці, — додав Зеленський.
Додамо, президент Франції Емманюель Макрон на пресконференції після саміту “коаліції охочих” в Парижі своєю чергою заявив, що найближчим часом французько-британська військова делегація приїде до України.
За словами Макрона, “франко-британська команда” буде направлена для “підготовки формату української армії завтрашнього дня”. Він зазначив, що робота над потенційною відправкою так званих “сил стримування” в Україну триває. Ці війська потенційно мають діяти як засіб “стримування” у разі укладення мирної угоди між Росією та Україною.
Також президент Франції зауважив, що нині зарано говорити про будь-яке скасування санкцій проти Росії.
Зауважимо, ЄС не планує змінювати санкційну політику до липня, коли має бути чергове голосування про продовження обмежень. Дипломати побоюються, що навіть незначні поступки Москві можуть поступово зруйнувати санкційний режим, а також спровокувати розкол між США та ЄС у підходах до тиску на Кремль.
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що Росія намагається затягнути процес мирного врегулювання в Україні, тож, міжнародна спільнота повинна посилювати тиск на Москву. За його словами, необхідно розширювати санкції проти РФ, щоб змусити її сісти за стіл переговорів.
Своєю чергою, міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що можливість повернення російських банків до міжнародної системи SWIFT напряму залежить від подальших дій Москви.
- Кремль намагається частково вивести Росію з-під санкцій, сподіваючись на пом’якшення напруженості з новою адміністрацією США. Однак Європейський Союз не планує відмовлятися від санкцій, заявив спецпосланник ЄС з санкційної політики Девід О’Салліван.
- Після перемовин США та РФ у Саудівській Аравії Кремль заявив, що Білий дім погодився скасувати низку західних санкцій та обмежень щодо Росії.
- Європейські чиновники заявляють, що адміністрація президента США Дональда Трампа зменшила свою участь у зусиллях із запровадження санкцій проти Росії.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.