Союзники по НАТО «висловили солідарність» з Румунією після падіння частини російського безпілотника на територію країни
Джерело: The Guardian
НАТО виступило із заявою після того, як міністр оборони Румунії Анджел Тилвар заявив, що частини того, що могло бути російським безпілотником, впали на територію країни.
Речник НАТО Ділан Вайт зауважив, що румунська влада підтвердила, що уламки російського безпілотника, були знайдені на території Румунії, неподалік від кордону з Україною.
Нині влада Румунії розслідує інцидент. Країна поінформувала союзників по НАТО про цей інцидент 6 вересня на засіданні Північноатлантичної ради, і союзники висловили рішучу солідарність з Румунією, — мовиться у заяві пресслужби Альянсу.
З минулого року, у відповідь на повномасштабну війну Росії проти України, НАТО збільшило свою присутність у Чорноморському регіоні. В Альянсі наголосили, що продовжують уважно стежити за ситуацією та підтримувати тісний контакт із союзником — Румунією.
У Румунії, біля села Плауру на території жудця Тульча, знайшли уламки, схожі на залишки російського дрона. За даними Міноборони, їх знайдено навпроти українського Ізмаїла.
До цього румунська сторона заперечувала факт падіння російського БпЛА. За словами міністра оборони Анджела Тилвара, населені пункти України та Румунії розділяє лише річище Дунаю.
- Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що російських авіаударів завдано менш ніж за кілометр від кордону з його країною.
- Уночі 6 вересня війська РФ атакували Україну ракетами та дронами. Більшість ворожих цілей – 23 з 33 – було знищено силами протиповітряної оборони.
- У ніч на 6 вересня російські окупаційні війська атакували Київ ракетами. Всі ворожі цілі будо знищено силами ППО.
- Вночі 6 вересня російські окупаційні війська вкотре здійснили атаку БпЛА по Одеській області. Є влучання та загиблий.
- Протягом доби відбулось 28 бойових зіткнень.
У ніч на 18 листопада російські війська здійснили повторний ракетний обстріл міста Суми. Ворог поцілив по критичній інфраструктурі, повідомили у Сумській ОВА.
У Польщі, на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил країни, склала Військову присягу на вірність українському народові перша група добровольців “Українського легіону”.
Глава МЗС Польща Радослав Сікорський та президент Литви Ґітанас Науседа першими з-поміж світових лідерів прокоментували та підтримали дозвіл США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 17 листопада. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134.
Франція та Велика Британія після рішення США, також дозволили Україні бити ракетами Storm Shadow та SCALP вглиб території РФ.