Союзники РФ обмежують свої операції з російськими компаніями на тлі санкцій США – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
В ISW зауважили, що країни-союзник Росії все більше обмежують взаємодію з російськими компаніями на тлі стурбованості щодо санкцій США.
Аналітики звернули увагу на повідомлення прокремлівських ЗМІ. Зокрема пропагандистське видання “Коммерсантъ” напередодні повідомило, що банки ОАЕ, зокрема у Дубаї, почали блокувати платежі за електронні компоненти та обладнання російських компаній у серпні 2024 року.
У виданні наголосили, що Об’єднані Арабські Емірати раніше були платіжним пунктом між російськими імпортерами та китайськими компаніями, які виготовляють електроніку. Однак зараз банки ОАЕ стурбовані ризиком опинитись під вторинними санкціями США.
Гендиректор російської компанії Beshtau Electronics Олег Осипов підтвердив “Коммерсанту”, що проблеми з банками в Дубаї почалися орієнтовно в кінці липня – початку серпня 2024 року, і заявив, що ініціатором блокування є “китайська сторона”, не надавши інших деталей.
Водночас інше джерело видання повідомило , що раніше російські компанії платили за китайську електроніку через банки ОАЕ, які брали комісію з транзакцій лише 1%-3%.
Засновник електронної компанії Jacky’s Electronics в ОАЕ Гусейн Іманов розповів “Коммерсанту “, що йому також відомі проблеми з оплатою споживчої електроніки та комплектуючих через банки в Дубаї, і заявив, що російські компанії знайшли невідомий альтернативний спосіб проведення фінансових операцій, але з високими відсотками за комісію.
Також нещодавно російські та киргизькі ЗМІ писали, що щонайменше 12 банків Киргизії тимчасово зупинили особисті грошові перекази через російські банки на невизначений період. У Національному банку Киргизстану виданню 24.kg повідомили, що таким чином комерційні банки Киргизстану вживають заходів для запобігання негативним наслідкам міжнародних санкцій.
Аналітики нагадали, що 23 серпня управління з контролю за іноземними активами міністерства фінансів США (OFAC) ввело низку додаткових санкцій проти російських і китайських компаній та осіб, звинувачених в участі у військових діях Росії та підтримці російської оборонної промисловості.
“Схоже, союзники Росії реагують сильніше на ці нещодавні санкції, і додаткові іноземні банки можуть вжити заходів, щоб уникнути більшого ризику вторинних санкцій США в найближчі тижні та місяці”, – резюмували в ISW.
- Китай розкритикував санкції США, введені проти китайських організацій через війну в Україні. Спеціальний посланник Китаю з питань Євразії Лі Хуей назвав їх “незаконними й односторонніми” та “не заснованими на фактах”
В межах своєї участі в десятій щорічній конференції з прав національних меншин у Туреччині, Представник з прав жителів Криму та Севастополя Ельвін Кадиров передав списки тяжкохворих кримських політв’язнів, аби Туреччина могла сприяти медичній допомозі та подальшому звільненню.
Генеральний штаб ЗСУ поділився захоплюючими знімками українських захисників, зробленими на тлі вечірнього неба, освітленого багряними та пастельними відтінками.
З початком повномасштабної війни Росії проти України природа зазнала серйозних збитків: понад 6 тисяч екологічних злочинів, заміновані території, знищені ліси та забруднені водні ресурси, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
7 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що для Європи було б “самогубством” змушувати Україну піти на поступки Росії в обмін на потенційну мирну угоду.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 листопада. Ситуація на Курахівському напрямку залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Покровському та Лиманському напрямках.