Союзники України занепокоєні надмірною впливовістю Єрмака – Bloomberg
Джерело:Bloomberg
Союзники України стурбовані концентрацією всіх рішень у руках Андрія Єрмака, керівника Офісу Президента. Захід занепокоєний тим, що посадовець впливає на зовнішню політику та військове планування.
“Я не беру участі у кожній справі, я лише координую. Так, я дуже пишаюся тим, що президент питає моєї думки, але він запитує мою думку, тому що я досягаю результатів”, – сказав Єрмак в інтерв’ю у своєму офісі в Києві в середу.
Занепокоєння щодо Єрмака виникає в небезпечний момент для Зеленського, коли Україна бореться з новим російським наступом та готується до зими зі зруйнованою енергетичною інфраструктурою. Вибори в США і можливе повернення Трампа ставлять під питання підтримку Києва союзниками.
Президент відреагував на критику концентрації влади в руках голови ОП, стверджуючи, що це – частина кремлівської дезінформаційної кампанії.
“Він робить те, що я йому кажу – виконує завдання”, – сказав Зеленський.
Одна з делегацій розповіла про Єрмака як про впертого чиновника з величезним впливом, який часто демонструє амбіції, що перевершують реальні можливості.
Динаміка влади є серйозним питанням для союзників по НАТО і міжнародних донорів, в тому числі Європейського союзу і Міжнародного валютного фонду, які зробили прозорість основною умовою надання коштів.
Bloomberg стверджує, що мандат керівника ОП – ширший, ніж у будь-кого з його попередників. Він відігравав ключову роль у прийнятті всіх основних рішень у воєнний час: заміна Головнокомандувача, постачання зброї, переговори про гарантії безпеки, нагляд за обміном полоненими, спроба залучити глобальний Південь на бік Києва.
Деякі посадовці порівнюють його роль з головним виконавчим директором, а Зеленського – з головою правління.
“Звичайно, я читаю і чую, як люди говорять про мою владу, але скажіть мені, будь ласка, як я використовую цю владу? Працювати 24 години на добу, сім днів на тиждень, брати на себе більше зобов’язань і більше ризиків”, – сказав Єрмак в інтерв’ю. Він додав, що Зеленський – “це людина, яка вважає, що важливо слухати та знати різні думки. Він завжди приймає рішення самостійно”.
За словами джерел Bloomberg, Зеленський терпів іноді безжальні методи Єрмака, оскільки вважає його фахівцем з розв’язання проблем, який пропонує швидкі, прямі рішення, не обтяжуючи президента.
Довіра Зеленського до голови ОП – на рівні довіри до його дружини, Олени Зеленської. За їхніми словами, Єрмак навіть приєднувався до подружжя під час закордонних відпусток до війни.
Інший чиновник з уряду країни НАТО сказав, що роль керівника апарату в українській президентській системі – завжди вразлива для спекуляцій щодо змов, і що той мав добру репутацію людини, яка вміє досягати поставлених цілей.
Попри невдачу у Швейцарії, Єрмак заявив, що продовжуватиме домагатися підтримки партнерів, зокрема, організовуючи наступний саміт, на якому може бути присутня Росія, хоча вона й відкинула цей проєкт.
Виступаючи перед журналістами через кілька днів після саміту, він визнав, що Україна перебуває у невигідному становищі, коли йдеться про ресурси Кремля – але Київ все одно може виграти.
- Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю для Bloomberg прокоментував чутки про керівника Офісу Президента Андрія Єрмака й назвав його “потужним менеджером”.
- Українські високопосадовці стурбовані тим, що Президент України Володимир Зеленський все більше покладається на главу ОПУ Андрія Єрмака і залежність Президента зростає від нього.
У Черкасах тренерка дитячого танцювального гуртка зібрала понад мільйон гривень на поїздку з дітьми в Грузію на змагання, але програла їх у казино.
Генерального директора компанії Astronomer Енді Байрона та його ймовірну коханку показали на великому екрані під час концерту рок-гурту Coldplay в Бостоні, штат Массачусетс.
Державна дума РФ схвалила правки до Кримінального кодексу, згідно з якими використання VPN буде вважатися “обтяжувальною обставиною” при скоєнні злочинів.
Дані опитування Economist/YouGov свідчать, що рейтинг несхвалення президента США Дональда Трампа сягнув рекордного рівня з початку його другого терміну на посаді.
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду 17 липня переніс на 23 липня розгляд справи за позовом п’ятого президента Петра Порошенка до президента Володимира Зеленського стосовно запроваджених персональних санкцій. У центрі конфлікту – питання законності указу про санкції, відмова представників відповідача приймати відеодокази та звинувачення у фальсифікаціях й тиску.