Спадкоємиця Walmart підтримала загальнонаціональні протести проти Трампа

Джерело: Forbes
Одна з найзаможніших жінок Америки, 76-річна спадкоємиця Walmart Крісті Волтон підтримала рух “No Kings”, котрий планує масові протести проти президента Дональда Трампа 14 червня.
Волтон приєдналася до невеликої групи мільярдерів, котрі відкрито виступають проти Трампа. За даними Forbes, її статки оцінюються у 19,3 мільярда доларів.
У неділю Волтон оплатила оголошення в The New York Times, в якому закликала американців “мобілізуватися” у суботу, 14 червня. Це вже друге схоже звернення: у березні вона також опублікувала заклик у друкованому виданні The Times.
Зауважується, що “No Kings” не організовує акцій у столиці, зосереджуючись на протестах по всій країні. Як повідомив речник організації Ендрю Кук, у США планується понад 1800 заходів. Організатори називають це найбільшим днем протестів із початку президентства Трампа.
У своєму оголошенні Волтон окреслює вісім принципів, які вона підтримує: від турботи про ветеранів і дітей – до протидії диктаторам.
Ми – народ Сполучених Штатів Америки. Честь, гідність і цілісність нашої країни не продаються, – мовиться в заяві.
За словами обізнаного джерела, це “особисте звернення” Волтон із закликом до мирної акції 14 червня, позаяк, “її послання підтримує діалог, різноманіття поглядів і засуджує будь-які прояви насильства”.
Волтон володіє близько 1,9% акцій Walmart, котрі вона успадкувала після смерті чоловіка Джона Волтона в авіакатастрофі 2005 року. Джон був одним із чотирьох дітей засновника Walmart Сема Волтона. Його брати й сестра – Роб, Джим і Аліса – входять до п’ятнадцятки найзаможніших людей у світі, кожен із капіталом понад 100 мільярдів доларів. Їхній 38-річний син Лукас Волтон теж став мільярдером після того, як успадкував близько 3,7% Walmart.
Хоча Волтон має значну частку акцій компанії, вона ніколи не брала участі в її управлінні. До того ж Walmart нещодавно опинився в конфлікті з адміністрацією Трампа. У травні глава Білого дому атакував компанію через заяву її CEO Дага МакМіллона про зростання цін у відповідь на нові мита. У соцмережі Truth Social Трамп написав: “Я стежитиму, і ваші клієнти також!”.
Варто зазначити, що Волтон ніколи публічно не критикувала Трампа напряму. Однак, за даними Forbes, у вересні вона була співорганізаторкою збору коштів для його опонентки – віцепрезидентки Камали Гарріс. Крім того, у 2024 році вона пожертвувала понад 700 тисяч доларів на політичні цілі, зокрема $200 тис. проєкту The Lincoln Project, що виступає проти авторитаризму, і $100 тис. – до WelcomePAC, який намагається привернути поміркованих виборців до Демократичної партії.
Волтон – одна з небагатьох мільярдерів, котрі відкрито виступили проти Трампа, попри суперечливі рішення його адміністрації в питаннях тарифів, міграції та атак на найпрестижніші університети США.
Минулого тижня до критиків приєднався також мільярдер і засновник хедж-фонду Citadel Кен Гріффін. Зокрема він засудив законопроєкт Трампа, що, за його словами, додасть кілька трильйонів доларів до держборгу. Хоча Гріффін голосував за Трампа, він розкритикував президента за напад на CEO Walmart.
Також гучним критиком Трампа залишається губернатор Іллінойсу Джей Роберт Пріцкер – спадкоємець готельної імперії Hyatt. У квітні він закликав до масових протестів, а в травні на шоу Джиммі Кіммела назвав адміністрацію Трампа “авторитарною”.
Раніше політику тарифів Трампа критикував також генеральний директор JPMorgan Chase Джеймі Даймон.
- Тисячі демонстрантів по всій Америці вийшли в суботу, 19 квітня, на акцію протесту проти політики президента Дональда Трампа.
- 9 червня губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом заявив, що президент США Дональд Трамп закликав заарештувати чинного губернатора, назвавши поведінку глави Білого дому кроком до авторитаризму.
- У США спалахує новий політичний скандал на тлі протестів у Лос-Анджелесі. Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом заявив про намір подати до суду на адміністрацію Дональда Трампа через “незаконне та неконституційне” федералізування Національної гвардії для придушення протестів.
Після майже трирічної перерви південнокорейський k-pop гурт BTS повертається на сцену. За прогнозами, це призведе до економічного зростання у країні.
Японський мовник NHK з посиланням на власні джерела повідомив, що Північна Корея розглядає можливість відряджання робітників на завод з виробництва дронів у Росії.
Держдепартамент США оголосив про відновлення процесу видачі віз студентам-іноземцям, зазначивши, що відтепер всі заявники повинні будуть відкрити свої акаунти в соціальних мережах для їх перевірки урядом.
19 червня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду частково закрив розгляд справи п’ятого президента Петра Порошенка стосовно оскарження санкцій Ради нацбезпеки та оборони.
Іспанія виступить проти планів НАТО підвищити цільовий рівень витрат членів альянсу на оборону до 5% ВВП. Це може призвести до конфлікту з президентом США Дональдом Трампом, який хоче, щоб Європа витрачала більше на свою безпеку.