Спецслужба Німеччини: Дезінформація з РФ поводиться агресивніше

Джерело: DW

Після початку повномасштабного вторгнення в Україну РФ посилила кампанії з дезінформації, зокрема в Німеччині, стверджує  Федеральне відомство з охорони конституції (BfV).

Експерт у галузі контррозвідки BfV Бодо Беккер заявив, що дії Москви в інформаційному просторі за минулі півтора року суттєво змінилися.

Загалом ці дії стали значно більш конфронтаційними та агресивнішими, — наголосив Беккер.

Експерт зауважив, що російська влада “адаптувала зміст і тональність своїх кампаній дезінформації” до військових дій проти України, а також до громадських дебатів у Німеччині та в усьому світі.

Зазначається, що спотворена подача інформації та поширення Росією неправдивих відомостей спрямовані на легітимізацію президента РФ Володимира Путіна та утримання його при владі.

Через дезінформацію російський держапарат намагається вплинути на суспільну думку в інших країнах. Зокрема, у Німеччині РФ прагне підірвати довіру населення до політиків, державних органів та вільних ЗМІ.

Мета РФ — дискредитувати і послабити союзницькі відносини країни та спільність цінностей у Євросоюзі та НАТО. Тож російська пропаганда постійно торкається нинішніх спірних тем у Німеччині та перетворює їх на власний інструмент, використовуючи низку можливостей для прямого та непрямого поширення дезінформації.

Аналітик BfV вказав на офіційні заяви Путіна та його “рупорів” в уряді та парламенті, державні ЗМІ, пов’язані з російськими спецслужбами інформаційні портали та соцмережі.

Численні дрібні уколи пропаганди через ці різноманітні канали зазвичай швидше незначні і здебільшого несуттєві для державної безпеки. – зазначив Беккер. – Але в сукупності ця дезінформація може бути дієвою. Зрештою її авторам, можливо, вдасться “сформувати атмосферу скептицизму, неприйняття та недовіри”.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома. 

У найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.

У листопаді 2024 року Росія запустила по українських регіонах близько 2,3 тисячі безпілотників односторонньої атаки різних типів.