Спецслужба Німеччини: Дезінформація з РФ поводиться агресивніше

Джерело: DW

Після початку повномасштабного вторгнення в Україну РФ посилила кампанії з дезінформації, зокрема в Німеччині, стверджує  Федеральне відомство з охорони конституції (BfV).

Експерт у галузі контррозвідки BfV Бодо Беккер заявив, що дії Москви в інформаційному просторі за минулі півтора року суттєво змінилися.

Загалом ці дії стали значно більш конфронтаційними та агресивнішими, — наголосив Беккер.

Експерт зауважив, що російська влада “адаптувала зміст і тональність своїх кампаній дезінформації” до військових дій проти України, а також до громадських дебатів у Німеччині та в усьому світі.

Зазначається, що спотворена подача інформації та поширення Росією неправдивих відомостей спрямовані на легітимізацію президента РФ Володимира Путіна та утримання його при владі.

Через дезінформацію російський держапарат намагається вплинути на суспільну думку в інших країнах. Зокрема, у Німеччині РФ прагне підірвати довіру населення до політиків, державних органів та вільних ЗМІ.

Мета РФ — дискредитувати і послабити союзницькі відносини країни та спільність цінностей у Євросоюзі та НАТО. Тож російська пропаганда постійно торкається нинішніх спірних тем у Німеччині та перетворює їх на власний інструмент, використовуючи низку можливостей для прямого та непрямого поширення дезінформації.

Аналітик BfV вказав на офіційні заяви Путіна та його “рупорів” в уряді та парламенті, державні ЗМІ, пов’язані з російськими спецслужбами інформаційні портали та соцмережі.

Численні дрібні уколи пропаганди через ці різноманітні канали зазвичай швидше незначні і здебільшого несуттєві для державної безпеки. – зазначив Беккер. – Але в сукупності ця дезінформація може бути дієвою. Зрештою її авторам, можливо, вдасться “сформувати атмосферу скептицизму, неприйняття та недовіри”.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.