Спікер Джонсон не проти дозволити Україні бити по території Росії зброєю США
Джерело: Голос Америки
Спікер Палати представників від Республіканської партії Майк Джонсон, на запитання щодо дозволу Україні завдавати ударів по цілях на території Росії американською зброєю, зазначив, що варто дозволити вести війну, як українці “вважають за потрібне”. Тоді як політику “мікрокерування” назвав “не дуже хорошою” для Сполучених Штатів.
Я вважаю, потрібно дозволити Україні вести війну так, як вони вважають за потрібне. Вони повинні мати можливість дати відсіч. І я вважаю, що ми намагаємося мікрокерувати зусиллями, що не є хорошою політикою для нас, – наголосив Джонсон, відповідаючи на запитання журналістки.
“Я вважаю, ми повинні дозволити Україні вести війну так, як вони вважають за потрібне”, – сказав спікер Палати представників Майк Джонсон в коментарі @KaterynaLis.
Читайте детальніше на сайті Голосу Америки Українською 👉 https://t.co/ECKwiNtwwl
✅ Підписуйтеся на @holosameryky pic.twitter.com/gjkD6FUQqg
— Голос Америки Українською (@holosameryky) May 22, 2024
Раніше Володимир Зеленський повідомив, що російська армія нині має суттєву перевагу в кількості сил та боєприпасах. Окрім того, ворог систематично обстрілює великі українські міста, цілячи по критичній інфраструктурі. Тому, зауважив, що важливо отримати чіткий сигнал від партнерів разом з відповідним озброєнням для превентивних ударів по території РФ, зокрема у місцях скупчення російських військ та техніки.
У лютому генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що, згідно з міжнародним правом, Україна може завдавати ударів по військових цілях на території Росії з отриманих від союзників F-16.
Зокрема на запитання, коли Україна зможе застосовувати винищувачі F-16, Столтенберг зауважив, що це неможливо точно спрогнозувати. Він пояснив, що усі союзники України прагнуть якомога швидше надати винищувачі, одначе додав, що ефект від F-16 буде сильнішим, якщо пілоти будуть добре навчені, а екіпажі технічного обслуговування та інший допоміжний персонал –добре підготовлені.
Україна активно наполягала на отриманні американських винищувачів F-16 для протистояння російській перевазі у повітрі. У серпні 2023 року США схвалили відправку F-16 в Україну з Данії та Нідерландів, щойно завершиться навчання пілотів.
Кожен союзник вирішуватиме, чи постачати F-16 в Україну, і союзники мають різну політику щодо застосування винищувачів, додав Столтенберг.
Тоді як у травні глава МЗС Великої Британії Девід Кемерон пообіцяв 3,7 мільярда доларів щорічної військової допомоги Україні “стільки, скільки це буде потрібно”, додавши, що Лондон не заперечує проти використання зброї на території Росії.
Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав коментарі Кемерона “небезпечними”.
- Україна активно готує свою аеродромну інфраструктуру для прийому винищувачів F-16. За словами першого заступника міністра оборони України генерал-лейтенанта Олександра Павлюка, одночасно тривають навчання льотчиків та інженерів, а також ведуться роботи з інтеграції цих багатоцільових літаків у систему Сил оборони України.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловив задоволення стосовно просування у процесі передачі Україні західних винищувачів F-16.
- США витратили на допомогу Україні менш як 3% воєнного бюджету, а ЗСУ вже знищили половину армії РФ – Ліндсі Грем.
- Головне управління військової розвідки (ГУР) України причетне до щонайменше одного з трьох ударів по території Росії 10-11 листопада 2023 року.
Більшість активних енергоблоків підконтрольних Україні АЕС скоротили потужність через масовану атаку Росії 13 грудня.
Працівники ДБР викрили заступника начальника військової частини на Донеччині, який примушував підлеглих працювати на його родину та віддавати частину бойових виплат.
Німецька компанія Gebr. Heinemann, яка управляє магазинами безмитної торгівлі (Duty Free) в аеропортах Литви, досі постачає предмети розкоші до Росії.
Українські прикордонники відбили спробу російської диверсійно-розвідувальної групи прорвати кордон у Харківській області.
В Запорізькій області внаслідок російського обстрілу поранено троє рятувальників.